Strona główna/Aktualności/projekt "Woda i ekologia"

projekt "Woda i ekologia"

5 Października 2023

projekt "Woda i ekologia"

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami dobrą wiadomością dotyczącą naszej szkoły i nowego projektu "Woda i ekologia" realizowanego w naszym mieście! 

W ramach tego projektu zainstalowano w naszej szkole nowoczesne urządzenie filtrujące wodę. Uczniowie klas od I do IV otrzymali specjalne butelki wielokrotnego użytku, które pomogą nam ograniczyć ilość szkodliwego plastiku w naszym otoczeniu.

Ale to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości! W kolejnych dniach butelki otrzymają uczniowie kolejnych klas naszej szkoły.

Wszystkie te działania udało się zrealizować dzięki działaniu radnych: Marcina Gadeckiego, Andrzeja Mentla oraz Dominika Penara. Akcji patronuje Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec. Teraz będziemy mieli dostęp do filtrowanej wody, bez konieczności kupowania napojów w plastikowych butelkach. To nie tylko korzystne dla środowiska, ale także pozwoli nam uniknąć noszenia ciężkich tornistrów i plecaków.

Sponsorami akcji są firmy Huhtamaki Foot Service Poland oraz Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, które wspólnie z Miastem Czeladź wspierają projekt.

Dzięki temu projektowi uczymy się, że małe kroki mogą prowadzić do wielkich zmian. Razem możemy dbać o naszą planetę i czynić ją lepszym miejscem dla wszystkich.

do góry