Strona główna/Aktualności/Code Week klasie 2b

Code Week klasie 2b

17 Października 2022

Code Week klasie 2b

Miło nam poinformować, że klasa II b wraz ze swoją wychowawczynią wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - Code Week.
Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych wśród uczniów. Biorą w niej udział państwa europejskie, które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania.
Podczas zajęć uczniowie klasy II b wykonywali różnorodne zadania z zakresu kodowania. Dla dzieci kodowanie jest fantastyczną rozrywką, dzięki której zdobywają liczne umiejętności.
Nie ma nic odkrywczego w tym, że dzieci kochają zabawę. Podobnie jak w tym, że dzięki niej znaczniej lepiej przyswajają różne umiejętności oraz informacje. Taka forma nauki kodowania doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu.

Nasza aktywność została zarejestrowana na mapie wydarzeń Europe Code Week :)