Strona główna/Aktualności/Wycieczka klas VIII do Chęcin

Wycieczka klas VIII do Chęcin

17 Października 2022

Wycieczka klas VIII do Chęcin

13 października uczniowie klas VIII wyjechali na wycieczkę do Chęcin. Odwiedzili Centrum Nauki Leonarda da Vinci z interaktywnymi wystawami oraz ekspozycję zewnętrzną w ogrodzie. Zpoznali się z wystawami o charakterze multimedialno-mechatronicznym: "Człowiek - niezwykła maszyna" podejmującą zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz z ekspozycją "Człowiek - trybik w machinie przyrody" dotyczącą zagadnień ekologiczno-przyrodniczych. Następnie udali się na Zamek Królewski w Chęcinach z przełomu XIII i XIV wieku. Wysłuchali historii zamku i wraz z przewodnikiem spacerowali po dziedzińcu, odwiedzili skarbiec, lochy, lapidarium, wspinali się po schodach na dwie baszty z punktami widokowymi. Wycieczka była doskonałą lekcją biologii i historii, na pewno na długi czas pozostanie w pamięci uczniów.

Marta Cembor