Strona główna/Aktualności/Lekturki spod chmurki w 3a

Lekturki spod chmurki w 3a

5 Maja 2022

Lekturki spod chmurki w 3a

Praca z lekturą to dla nas wyzwanie i inspiracja na kilka fantastycznych zintegrowanych zajęć. Tradycyjnie rozpoczynamy od przedstawienia autora, swobodnych wypowiedzi na temat książki, wrażeń po jej przeczytaniu, wyodrębnieniu postaci i zdarzeń…
Kto powiedział, że praca z lekturą może być nudna?! My się z lekturą nie nudzimy!
Uczniowie klasy 3a po przeczytaniu lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” wykonali piękne lapbooki i albumy związane z przygodami doktora. Była to świetna powtórka lektury. Uczniowie poszerzali wiedzę językową, ćwiczyli umiejętność pisania przy wykonaniu prac plastycznych. Pracując w grupach przygotowali również plakaty dotyczące Afryki. Dzięki przygotowanym materiałom, informacjom z Internetu powstały bardzo ciekawe prace przedstawiające specyfikę afrykańskiego kontynentu.
Kolejne zadanie naszego projektu ,,Lekturki spod chmurki” zostało zrealizowane.