Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

30 Września 2022

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
W naszej szkole wydarzenie propagował nie tylko nauczyciel bibliotekarz, ale również nauczyciele - wychowawcy, przedmiotowi oraz uczniowie. Akcja skierowana była również do rodziców naszych uczniów klas I, którzy otrzymali albumy aktywnego czytelnika.
Wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy odpowiedzieli na naszą propozycję głośnego czytania serdecznie dziękujemy i namawiamy do kontynuowania wspólnego czytania.