Strona główna/Aktualności/Trójka w biało-czerwonych barwach narodowych

Trójka w biało-czerwonych barwach narodowych

13 Listopada 2023

Trójka w biało-czerwonych barwach narodowych

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  Święta Niepodległości. Jak co roku, nasza placówka bierze udział w ogólnopolskiej akcji zatytułowanej „Szkoła do hymnu”, tak też było w miniony piątek, nasza pieśń została odśpiewana o symbolicznej godzinie przez całą społeczność szkolną. Choć minęło już 105 lat od tego radosnego wydarzenia, nadal powinniśmy wzorowo wypełniać swe patriotyczne obowiązki, mając w pamięci bolesne doświadczenia historii i trud żyjących wówczas Polaków. Uczniowie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas VI a i VI b. Była to lekcja historii, której towarzyszyły pieśni patriotyczne. Każdy z nauczycieli otrzymał pamiątkową, białą różę do przypięcia, która była bohaterką pieśni pt. „Rozkwitały pąki białych róż”. Na koniec Pani Dyrektor podsumowała istotę obchodów tego rodzaju uroczystości i pamiętania o tym, że zawsze, we wszelkich obszarach naszego życia, należy reprezentować postawę „pozytywnego patrioty”.