Strona główna/Aktualności/Warsztaty ekologiczne w klasie III a oraz III b

Warsztaty ekologiczne w klasie III a oraz III b

29 Kwietnia 2024

Warsztaty ekologiczne w klasie III a oraz III b

Warsztaty ekologiczne w klasie III a oraz III b „Śląskie przywracamy błękit”. Dbaj o powietrze".
To największy w Europie projekt ochrony powietrza, którego jednym z celów jest edukacja dzieci. Ekodoradcy działający w gminach organizują spotkania i zabawy, na których przedstawiają problematykę jakości powietrza.
Dzięki Panu Henrykowi Michalskiemu z Urzędu Miasta w Czeladzi podczas warsztatów nasi trzecioklasiści zapoznali się z przyczynami i skutkami powstawania smogu, poznali możliwości poprawy jakości powietrza oraz dużo rozmawiali na temat odnawialnych źródeł energii, alternatywnych możliwości transportu i segregacji odpadów. Było również "wybuchowo" uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak spalają się węglowodory i jakie niesie to konsekwencje dla środowiska.
To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia :) Dziękujemy :)