Świetlica

W roku szkolnym 2022/2023 świetlica jest czynna od 6.30 do 16.00.

Telefon na świetlicę: 518 673 490

1 grudnia 2022

Zakończyliśmy zbiórkę prezentów dla Seniorów z czeladzkiego DPS-u

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy zbiórkę prezentów dla Seniorów z czeladzkiego DPS-u. Składamy serdeczne podziękowania za Wasze Ogromne Serce i chęć niesienia pomocy. Dzięki życzliwości i dużej empatii naszych uczniów i ich rodzin, wsparciu Grona Pedagogicznego oraz Dyrekcji udało się spełnić wszystkie życzenia zamieszczone w listach naszych Seniorów. Postawa naszej społeczności szkolnej budzi nasz wielki podziw i szacunek. Pensjonariusze otrzymają prezenty za pośrednictwem Pani Jolanty Ptaś, która również przekazała dla naszych uczniów słodkie podziękowania. Dziękujemy za Wasze Wielkie Serca!!!

1 grudnia 2022

Zakończenie akcji Talenciaki

Z bardzo dużym odzewem spotkała się nasza zbiórka Talenciaków z Lidla. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, wszystkich pracowników naszej szkoły jak również innych osób związanych z naszą szkołą zebraliśmy ich 5723.
Wymieniliśmy je na:

• grupowy zestaw plastyczny XXL,
• grupowy zestawy plastyczny,
• zestaw 12 piłek skin-softi,
• zestaw szachów - 10 kompletów,
• zestaw do nauki geometrii x2,
• pakiet planszówek dla najmłodszych,
• zestaw 10 piłek do piłki nożnej (size4),
• hałasomierz,
• pakiet planszówek dla nieco starszych.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! Szczegóły można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

17 listopada 2022

Bądź Mikołajem dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej ,,Senior” w Czeladzi

Drodzy Rodzice i Uczniowie
Już wkrótce Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. W związku z tym, iż doskonale znamy Wasze życzliwe i przepełnione dobrem serca mamy dla Was wspaniałą akcję! Nasza świetlica zaadoptowała 5 listów do Św. Mikołaja. Są to listy od mieszkańców Domu Pomocy Społecznej ,,Senior” w Czeladzi.
Seniorzy marzą, aby otrzymać:
Komplet pościeli - rezerwacja klasa III A
Prześcieradło z gumką - rezerwacja klasa III A
Balsam do ciała - rezerwacja klasa III A
Gry planszowe - rezerwacja
Maszynki do golenia - zrealizowane
Woda po goleniu - zrealizowane
Maść przeciwbólowa
Chodnik dywanowy (mały)
Zestaw kosmetyków
Czajnik elektryczny
Komplet pościeli
Prześcieradło z gumką 160/200
Perfumy damskie
Ciepły koc - zrealizowane
poduszkę
Szlafrok polarowy XL (damski)
Kawa i słodycze
Zbiórka wymienionych rzeczy odbywać się będzie w świetlicy szkolnej od dnia dzisiejszego do 25.11.2022r. Następnie prezenty zostaną przez nas zapakowane i dostarczone do organizatora, którym jest pani Jolanta Ptaś. W dniu 5 grudnia zostaną dostarczone do mieszkańców DPS-u. Oczywiście możecie przynosić również słodycze, kawy i herbatki, które także dołożymy do paczek. Spełnijmy marzenia Seniorów i zostańmy ich Św. Mikołajem!!
Wierzymy, że będziecie aktywnie uczestniczyć w tej wspaniałej inicjatywie.
Pozdrawiamy serdecznie
Nauczyciele świetlicy

17 listopada 2022

Drodzy Uczniowie i Rodzice
Mamy dla Was kolejny konkurs. Nasza świetlica przystępuje do akcji ,,Kwitnąca szkoła”, w której możemy otrzymać sadzonki polskich gatunków jabłoni z certyfikatem. Zadanie konkursowe polega na tym, że musimy pomyśleć nad imieniem dla naszej sadzonki - ma być związana z ważną dla nas postacią. Oczywiście nasz wybór musi zostać uzasadniony. Pomożecie? Czekamy na Wasze pomysły do 18.11.2022r. Umieszczajcie propozycję pod postem. Mamy nadzieję, że razem wymyślimy coś co identyfikuje się z naszą szkołą i społecznością, w której żyjemy. Jesteśmy pewne, że Wasza kreatywność i tym razem nie zawiedzie.

kliknij

kwitnąca szkoła
Nauczyciele świetlicy

kwitnąca szkoła

17 listopada 2022

24 października 2022

Konkurs plastyczny ,,Kosz z darami jesieni” został rozstrzygnięty

Drodzy Rodzice i Uczniowie. Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny ,,Kosz z darami jesieni” został rozstrzygnięty! Z radością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć! Wszystkie prace możecie obejrzeć w galerii poniżej.
A oto wyniki :
miejsce I - Maja Z. III A, Nataniel Ż. II B,
miejsce II - Inez S. II B, Milena K. I A,
miejsce III - Liliana Z II B, Magdalena M. II B,
Wyróżnione prace:
Natalia G. II A,
Inga S. III B,
Kornelia K. III B,
Maja M. IV A,
Zofia L. II B.
Wszystkie prace są naprawdę piękne! :)
Gratulujemy
Nauczyciele świetlicy

10 października 2022

Świetlica szkolna zaprasza do udziału w konkursie „Kosz z darami jesieni". Regulamin do pobrania na dole strony.

Kosz z darami jesieni

10 października 2022

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Bardzo dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie w akcję Lidla ,,Szkoły Pełne Talentów”. Mamy już 1568 Talenciaków!!! Za część punktów odebraliśmy już pierwsze nagrody w postaci gier planszowych. Mamy prawdziwych rekordzistów w zbiórce Talenciaków ale wielkie podziękowania należą się Wam wszystkim: Rodzicom, Uczniom i całym ich rodzinom, Kadrze Pedagogicznej Naszej szkoły oraz Eugeniuszowi i Gabrieli Gnacikom z Koła Przewodników w Bytomiu. Akcja trwa do 13.11.2022r., a więc zbieramy dalej! Liczymy na Wasze wsparcie!
Nauczyciele świetlicy

gry do świetlicy

24 marca 2022

Dzień pizzy w świetlicy

Krojenie dodatków, wyrabianie ciasta, smarowanie sosem oraz nakładanie ulubionych składników... wywołały wiele radości. Gdy wszystko było gotowe, nasze małe pizze powędrowały do pieca. Świetliczaki zjadły je z wielkim apetytem. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym kucharkom, które upiekły przygotowane przez nas pizze.

 

7 marca 2022

Przekazujemy informację o II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Na smutki….Ufoludki”, którego organizatorem jest świetlica szkolna przy SP nr19 w Gdańsku. Konkurs dedykowany jest uczniom klas I - III SP uczęszczających do świetlicy szkolnej.  Szczegóły w pliku do pobrania na dole strony.

na smutki ufoludki

4 marca 2022

Zgodnie z obietnicą Dzień Pizzy odbędzie się 9 marca w naszej świetlicy. Przypominamy o dostarczeniu zgody, kto jeszcze jej nie doniósł oraz w dniu wypieku swoich ulubionych dodatków do pizzy. Ciasto oraz sos pomidorowy zapewnimy . Mile widziane własne rękawiczki jednorazowe oraz papier do pieczenia.

dzień pizzy

24 stycznia 2022

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Nasza świetlica dołączyła do zbiórki nakrętek dla Fundacji Piastun - Wyrównywanie Szans. Pamiętajcie: odkręcamy, zbieramy, pomagamy! Prosimy Was o aktywny udział w zbiórce.
Fundacja organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek, metalowych kapsli, zabawek itp. a zebrane środki przeznaczają na opłacenie leczenia, rehabilitacji oraz poprawy bytu podopiecznych. Przygotowują wyprawki szkolne dla dzieci z rodzin niskouposażonych oraz paczki świąteczne.

zbiórka nakrętek plakat

24 stycznia 2022

18 stycznia 2022

Regulamin Świetlicowego Konkursu Plastycznego „Maska karnawałowa”

Celem konkursu jest:

  • rozwijanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych);
  • rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych;
  • rozwijanie zainteresowań twórczych u dzieci oraz ich prezentacja;
  • pielęgnowanie tradycji karnawałowych.

Adresatami konkursu są uczniowie szkoły.

Zadaniem uczestników jest wykonanie maski karnawałowej z papieru.

Maska może być dowolnie pomalowana i ozdobiona według upodobania ucznia.

Warunki konkursu:

1. Prace można wykonać zarówno w domu, jak i w świetlicy szkolnej.

2. Dzieci muszą wykonać prace samodzielnie.

3. Prace będą oceniane pod względem samodzielności i pomysłowości w interpretacji tematu.

4. Prace konkursowe należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 31.01.2022r.

5. Praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko ucznia i klasa.

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

 Uwaga: Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do zaprezentowania prac w formie wystawy pokonkursowej.

15 grudnia 2021

9 grudnia 2021

Świetlica ogłasza bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla dzieci uczęszczających do świetlicy pt.: „Zajaśniała gwiazda”.
Tematem konkursu jest lampion świąteczny - praca przestrzenna.  Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 17.12.2021 roku w świetlicy szkolnej.
Regulamin konkursu znajduje się w plikach do pobrania na dole strony.

 lampion konkurs

9 grudnia 2021

10 marca 2021
konkurs Wielkanoc

5 marca 2021

4 marca w Naszej Świetlicy miały miejsce przesłuchania do "Szansy na Sukces". Chętni uczniowie zaprezentowali swoje wokalne zdolności za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami swoich kolegów i koleżanek. Zobaczcie tutaj.


4 marca 2021

W ramach projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki, uczniowie przygotowali Zimowy Pokaz Eko Mody. Efekt można zobaczyć tutaj

 

4 marca 2021
W ramach zajęć świetlicowych nasze uczennice zostały stylistkami. Oto efekty ich pracy:

stylistki

stylistki
17 lutego 2021

Koniec karnawału ale początek nowych działań w świetlicy.

Zakończyliśmy okres karnawału we własnoręcznie wykonanych maskach, „upiekliśmy” piękne pączki w Tłusty Czwartek oraz dostarczyliśmy do odbiorców wszystkie miłosne listy w Walentynki. I chociaż nie było prawdziwego balu, wszyscy świetnie się bawili.
A kolejną propozycją dla Naszych uczniów jest udział w akcji ,,GÓRA GROSZA” celem, której jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej poprzez zbieranie monet 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł. Inicjatorem jest Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy ze świetlicą szkolną .

Karnawał w świetlicy

karnawał
Podczas karnawału w świetlicy pomimo, że w tym roku bez balu karnawałowego, dzieci przygotowywały wiele prac. Były dekoracje na gazetkę: portrety babć i dziadków z okazji ich święta oraz piękne i kolorowe maski karnawałowe.

A już niedługo

walentynki

Z tej okazji zachęcamy uczniów do przygotowania kartek okolicznościowych dla swoich ulubionych koleżanek i kolegów. Kartki wrzucacie do przygotowanej przez nas walentynkowej skrzynki pocztowej od 1 lutego do 9 lutego. Po odbytej kwarantannie 12 lutego Wasza korespondencja będzie roznoszona przez walentynkowego listonosza. Zachęcamy do zabawy.
Nauczyciele świetlicy

karnawał

walentynki

 

 

Projekty edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2020/2021 w Naszej świetlicy:

Kontynuacja projektu edukacyjnego "Zdrowo jem, więcej wiem”.
Projekt ten jest realizowany pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda przez BOŚ fundacja. Podczas projektu dzieci uczą się m.in. o szkodliwości cukru dla organizmu człowieka.

zdrowo jem

Projekt ,,Dobrze jem ze szkołą na widelcu”.
Głównym celem projektu jest wykształcenie prozdrowotnych postaw u dzieci poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów żywnościowych służących zdrowiu i tych, które są dla zdrowia szkodliwe. Ważnym celem jest uświadomienie zależności pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości. Uczniowie korzystają z prezentacji, filmów edukacyjnych, wykonują zadania plastyczne i dydaktyczne związane z tematyką projektu.

plakat

Projekt edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI,
wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Autorem programu jest Honorata Szanecka - dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie. Cele projektu to m.in.: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, integracja zespołu klasowego. W ramach projektu poruszane są ważne wątki natury ekologicznej, co przyczyni się do wzmocnienia więzi uczniów ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą. W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).

lekturki spod chmurki

lekturki spod chmurki


lekturki spod chmurki

Kategoria: Powiązane pliki [7]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
pdf 2022-10-10 Kosz z darami jesieni regulamin.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 19
Kosz z darami jesieni regulamin.pdf 584.05KB zobacz
pdf 2020-09-17 Procedura bezpieczeństwa pracy świetlicy szkolnej.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 245
Procedura bezpieczeństwa pracy świetlicy szkolnej.pdf 197.69KB zobacz
pdf 2020-09-17 Regulamin świetlicy.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 245
Regulamin świetlicy.pdf 380.98KB zobacz
docx 2020-09-24 świetlica upoważnienie do odbioru dziecka
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 92
świetlica upoważnienie do odbioru dziecka 19.03KB -
pdf 2020-09-24 świetlica upoważnienie do odbioru dziecka
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 276
świetlica upoważnienie do odbioru dziecka 228.9KB zobacz
docx 2020-09-24 karta zgłoszenia dziecka do świetlicy
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 92
karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 21.11KB -
pdf 2022-03-10 Regulamin Kokursu Na smutki ufoludki.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 108
Regulamin Kokursu Na smutki ufoludki.pdf 892.62KB zobacz
do góry