Godziny pracy świetlicy w roku szkolnym 2020/2021

22 marca 2021
W związku z powrotem nauki zdalnej, informujemy o nowych godzinach funkcjonowania świetlicy szkolnej. Dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, opieka świetlicowa zapewniona jest w godzinach od 7.00 do 15.00.

Telefon na świetlicę: 518 673 490

10 marca 2021
konkurs Wielkanoc

5 marca 2021

4 marca w Naszej Świetlicy miały miejsce przesłuchania do "Szansy na Sukces". Chętni uczniowie zaprezentowali swoje wokalne zdolności za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami swoich kolegów i koleżanek. Zobaczcie tutaj.

4 marca 2021

W ramach projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki, uczniowie przygotowali Zimowy Pokaz Eko Mody. Efekt można zobaczyć tutaj

4 marca 2021
W ramach zajęć świetlicowych nasze uczennice zostały stylistkami. Oto efekty ich pracy:

stylistki

17 lutego 2021

Koniec karnawału ale początek nowych działań w świetlicy.

Zakończyliśmy okres karnawału we własnoręcznie wykonanych maskach, „upiekliśmy” piękne pączki w Tłusty Czwartek oraz dostarczyliśmy do odbiorców wszystkie miłosne listy w Walentynki. I chociaż nie było prawdziwego balu, wszyscy świetnie się bawili.
A kolejną propozycją dla Naszych uczniów jest udział w akcji ,,GÓRA GROSZA” celem, której jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej poprzez zbieranie monet 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł. Inicjatorem jest Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy ze świetlicą szkolną .

Karnawał w świetlicy

karnawał
Podczas karnawału w świetlicy pomimo, że w tym roku bez balu karnawałowego, dzieci przygotowywały wiele prac. Były dekoracje na gazetkę: portrety babć i dziadków z okazji ich święta oraz piękne i kolorowe maski karnawałowe.

A już niedługo

walentynki

Z tej okazji zachęcamy uczniów do przygotowania kartek okolicznościowych dla swoich ulubionych koleżanek i kolegów. Kartki wrzucacie do przygotowanej przez nas walentynkowej skrzynki pocztowej od 1 lutego do 9 lutego. Po odbytej kwarantannie 12 lutego Wasza korespondencja będzie roznoszona przez walentynkowego listonosza. Zachęcamy do zabawy.
Nauczyciele świetlicy

karnawał

walentynki

Projekty edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2020/2021 w Naszej świetlicy:

Kontynuacja projektu edukacyjnego "Zdrowo jem, więcej wiem”.
Projekt ten jest realizowany pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda przez BOŚ fundacja. Podczas projektu dzieci uczą się m.in. o szkodliwości cukru dla organizmu człowieka.

zdrowo jem

Projekt ,,Dobrze jem ze szkołą na widelcu”.
Głównym celem projektu jest wykształcenie prozdrowotnych postaw u dzieci poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów żywnościowych służących zdrowiu i tych, które są dla zdrowia szkodliwe. Ważnym celem jest uświadomienie zależności pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości. Uczniowie korzystają z prezentacji, filmów edukacyjnych, wykonują zadania plastyczne i dydaktyczne związane z tematyką projektu.

Projekt edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI,
wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Autorem programu jest Honorata Szanecka - dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie. Cele projektu to m.in.: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, integracja zespołu klasowego. W ramach projektu poruszane są ważne wątki natury ekologicznej, co przyczyni się do wzmocnienia więzi uczniów ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą. W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).

lekturki spod chmurki

Kategoria: Powiązane pliki [5]