Świetlica

W roku szkolnym 2022/2023 świetlica jest czynna od 6.30 do 16.00.

Telefon na świetlicę: 518 673 490

12 grudnia 2023

16 października 2023

Dzień chleba w świetlicy - FILM.

Światowy Dzień Chleba 2023.
16 października chleb ma swoje święto i z tej okazji dzisiaj już od rana w naszej świetlicy unosił się zapach świeżego chleba.
Ponoć nigdzie na świecie chleb nie smakuje tak dobrze jak w Polsce. I coś w tym jest! Kochamy chleb i umiemy go robić! Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenia mają swoją wartość. O jego znaczeniu, historii, rodzajach, smaku i sposobie powstawania rozmawiali nasi uczniowie podczas zajęć. Poznaliśmy etapy produkcji chleba oraz dowiedzieliśmy się, że chleb jest wynikiem pracy wielu ludzi. Dodatkowo każdy uczeń i na zakończenie lekcji odbyła się degustacja. Uczniowie próbowali chleba pieczonego różnymi technikami i z różnych składników.

12 czerwca 2023

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Czeladzi serdecznie zaprasza uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej do udziału w konkursie "Odżywiaj się, zdrowo - kolorowo".
Regulamin oraz zgoda znajdują się na dole strony w plikach do pobrania.

konkurs

01 marzec 2023

Wraz z początkiem lutego uczniowie naszej szkoły mogą podczas przerw korzystać z nowo powstałej „Strefy relaksu”. Dzięki funduszom zgromadzonym podczas kiermaszy świątecznych, a także z funduszu szkoły, mało ciekawy fragment podłogi na szkolnym korytarzu zmienił się nie do poznania. Zakup ośmiu kolorowych siedzisk sako wraz z podnóżkami, dwie kanapy oraz stoliki zmieniło to miejsce w fantastyczny kącik relaksu, gdzie można poleżeć, porozmawiać z koleżankami i kolegami, poczytać, zjeść posiłek albo po prostu odpocząć. Relaksowi sprzyjają również nowe okleiny szyb w świetlicy i bibliotece. Mamy nadzieję, że uczniowie docenią nasze starania i wspólnie zadbamy aby to miejsce służyło nam jak najdłużej w nienaruszonym stanie. Nauczyciele świetlicy

24 luty 2023

Dzień tosta

W dniu 24.02.2023r. w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Tosta. Jak zawsze zajęcia kulinarne spotkały się z wielkim entuzjazmem uczniów. Każdy miał możliwość skosztować tosta z ulubionymi dodatkami, które dzieci przyniosły z domu. Świetlica również przygotowała podstawowe składniki. Był ser, chleb pełnoziarnisty oraz warzywa. Na deser troszkę słodkości czyli tost z dżemem truskawkowym. Dla naszych świetlicowych łasuchów ten deser był strzałem w dziesiątkę.

08 luty 2023

Regulamin świetlicowego konkursu układania kostki Rubika. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, umiejętności szukania nietypowych sposobów myślenia. Regulamin do pobrania na dole strony.kostka rubika

1 grudnia 2022

Zakończyliśmy zbiórkę prezentów dla Seniorów z czeladzkiego DPS-u

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy zbiórkę prezentów dla Seniorów z czeladzkiego DPS-u. Składamy serdeczne podziękowania za Wasze Ogromne Serce i chęć niesienia pomocy. Dzięki życzliwości i dużej empatii naszych uczniów i ich rodzin, wsparciu Grona Pedagogicznego oraz Dyrekcji udało się spełnić wszystkie życzenia zamieszczone w listach naszych Seniorów. Postawa naszej społeczności szkolnej budzi nasz wielki podziw i szacunek. Pensjonariusze otrzymają prezenty za pośrednictwem Pani Jolanty Ptaś, która również przekazała dla naszych uczniów słodkie podziękowania. Dziękujemy za Wasze Wielkie Serca!!!

1 grudnia 2022

Zakończenie akcji Talenciaki

Z bardzo dużym odzewem spotkała się nasza zbiórka Talenciaków z Lidla. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, wszystkich pracowników naszej szkoły jak również innych osób związanych z naszą szkołą zebraliśmy ich 5723.
Wymieniliśmy je na:

• grupowy zestaw plastyczny XXL,
• grupowy zestawy plastyczny,
• zestaw 12 piłek skin-softi,
• zestaw szachów - 10 kompletów,
• zestaw do nauki geometrii x2,
• pakiet planszówek dla najmłodszych,
• zestaw 10 piłek do piłki nożnej (size4),
• hałasomierz,
• pakiet planszówek dla nieco starszych.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! Szczegóły można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

17 listopada 2022

Bądź Mikołajem dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej ,,Senior” w Czeladzi

Drodzy Rodzice i Uczniowie
Już wkrótce Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. W związku z tym, iż doskonale znamy Wasze życzliwe i przepełnione dobrem serca mamy dla Was wspaniałą akcję! Nasza świetlica zaadoptowała 5 listów do Św. Mikołaja. Są to listy od mieszkańców Domu Pomocy Społecznej ,,Senior” w Czeladzi.
Seniorzy marzą, aby otrzymać:
Komplet pościeli - rezerwacja klasa III A
Prześcieradło z gumką - rezerwacja klasa III A
Balsam do ciała - rezerwacja klasa III A
Gry planszowe - rezerwacja
Maszynki do golenia - zrealizowane
Woda po goleniu - zrealizowane
Maść przeciwbólowa
Chodnik dywanowy (mały)
Zestaw kosmetyków
Czajnik elektryczny
Komplet pościeli
Prześcieradło z gumką 160/200
Perfumy damskie
Ciepły koc - zrealizowane
poduszkę
Szlafrok polarowy XL (damski)
Kawa i słodycze
Zbiórka wymienionych rzeczy odbywać się będzie w świetlicy szkolnej od dnia dzisiejszego do 25.11.2022r. Następnie prezenty zostaną przez nas zapakowane i dostarczone do organizatora, którym jest pani Jolanta Ptaś. W dniu 5 grudnia zostaną dostarczone do mieszkańców DPS-u. Oczywiście możecie przynosić również słodycze, kawy i herbatki, które także dołożymy do paczek. Spełnijmy marzenia Seniorów i zostańmy ich Św. Mikołajem!!
Wierzymy, że będziecie aktywnie uczestniczyć w tej wspaniałej inicjatywie.
Pozdrawiamy serdecznie
Nauczyciele świetlicy

17 listopada 2022

Drodzy Uczniowie i Rodzice
Mamy dla Was kolejny konkurs. Nasza świetlica przystępuje do akcji ,,Kwitnąca szkoła”, w której możemy otrzymać sadzonki polskich gatunków jabłoni z certyfikatem. Zadanie konkursowe polega na tym, że musimy pomyśleć nad imieniem dla naszej sadzonki - ma być związana z ważną dla nas postacią. Oczywiście nasz wybór musi zostać uzasadniony. Pomożecie? Czekamy na Wasze pomysły do 18.11.2022r. Umieszczajcie propozycję pod postem. Mamy nadzieję, że razem wymyślimy coś co identyfikuje się z naszą szkołą i społecznością, w której żyjemy. Jesteśmy pewne, że Wasza kreatywność i tym razem nie zawiedzie.

kliknij

kwitnąca szkoła
Nauczyciele świetlicy

kwitnąca szkoła

17 listopada 2022

24 października 2022

Konkurs plastyczny ,,Kosz z darami jesieni” został rozstrzygnięty

Drodzy Rodzice i Uczniowie. Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny ,,Kosz z darami jesieni” został rozstrzygnięty! Z radością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć! Wszystkie prace możecie obejrzeć w galerii poniżej.
A oto wyniki :
miejsce I - Maja Z. III A, Nataniel Ż. II B,
miejsce II - Inez S. II B, Milena K. I A,
miejsce III - Liliana Z II B, Magdalena M. II B,
Wyróżnione prace:
Natalia G. II A,
Inga S. III B,
Kornelia K. III B,
Maja M. IV A,
Zofia L. II B.
Wszystkie prace są naprawdę piękne! :)
Gratulujemy
Nauczyciele świetlicy

10 października 2022

Świetlica szkolna zaprasza do udziału w konkursie „Kosz z darami jesieni". Regulamin do pobrania na dole strony.

Kosz z darami jesieni

10 października 2022

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Bardzo dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie w akcję Lidla ,,Szkoły Pełne Talentów”. Mamy już 1568 Talenciaków!!! Za część punktów odebraliśmy już pierwsze nagrody w postaci gier planszowych. Mamy prawdziwych rekordzistów w zbiórce Talenciaków ale wielkie podziękowania należą się Wam wszystkim: Rodzicom, Uczniom i całym ich rodzinom, Kadrze Pedagogicznej Naszej szkoły oraz Eugeniuszowi i Gabrieli Gnacikom z Koła Przewodników w Bytomiu. Akcja trwa do 13.11.2022r., a więc zbieramy dalej! Liczymy na Wasze wsparcie!
Nauczyciele świetlicy

gry do świetlicy

24 marca 2022

Dzień pizzy w świetlicy

Krojenie dodatków, wyrabianie ciasta, smarowanie sosem oraz nakładanie ulubionych składników... wywołały wiele radości. Gdy wszystko było gotowe, nasze małe pizze powędrowały do pieca. Świetliczaki zjadły je z wielkim apetytem. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym kucharkom, które upiekły przygotowane przez nas pizze.

 

7 marca 2022

Przekazujemy informację o II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Na smutki….Ufoludki”, którego organizatorem jest świetlica szkolna przy SP nr19 w Gdańsku. Konkurs dedykowany jest uczniom klas I - III SP uczęszczających do świetlicy szkolnej.  Szczegóły w pliku do pobrania na dole strony.

na smutki ufoludki

4 marca 2022

Zgodnie z obietnicą Dzień Pizzy odbędzie się 9 marca w naszej świetlicy. Przypominamy o dostarczeniu zgody, kto jeszcze jej nie doniósł oraz w dniu wypieku swoich ulubionych dodatków do pizzy. Ciasto oraz sos pomidorowy zapewnimy . Mile widziane własne rękawiczki jednorazowe oraz papier do pieczenia.

dzień pizzy

24 stycznia 2022

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Nasza świetlica dołączyła do zbiórki nakrętek dla Fundacji Piastun - Wyrównywanie Szans. Pamiętajcie: odkręcamy, zbieramy, pomagamy! Prosimy Was o aktywny udział w zbiórce.
Fundacja organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek, metalowych kapsli, zabawek itp. a zebrane środki przeznaczają na opłacenie leczenia, rehabilitacji oraz poprawy bytu podopiecznych. Przygotowują wyprawki szkolne dla dzieci z rodzin niskouposażonych oraz paczki świąteczne.

zbiórka nakrętek plakat

24 stycznia 2022

18 stycznia 2022

Regulamin Świetlicowego Konkursu Plastycznego „Maska karnawałowa”

Celem konkursu jest:

  • rozwijanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych);
  • rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych;
  • rozwijanie zainteresowań twórczych u dzieci oraz ich prezentacja;
  • pielęgnowanie tradycji karnawałowych.

Adresatami konkursu są uczniowie szkoły.

Zadaniem uczestników jest wykonanie maski karnawałowej z papieru.

Maska może być dowolnie pomalowana i ozdobiona według upodobania ucznia.

Warunki konkursu:

1. Prace można wykonać zarówno w domu, jak i w świetlicy szkolnej.

2. Dzieci muszą wykonać prace samodzielnie.

3. Prace będą oceniane pod względem samodzielności i pomysłowości w interpretacji tematu.

4. Prace konkursowe należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 31.01.2022r.

5. Praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko ucznia i klasa.

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

 Uwaga: Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do zaprezentowania prac w formie wystawy pokonkursowej.

15 grudnia 2021

9 grudnia 2021

Świetlica ogłasza bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla dzieci uczęszczających do świetlicy pt.: „Zajaśniała gwiazda”.
Tematem konkursu jest lampion świąteczny - praca przestrzenna.  Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 17.12.2021 roku w świetlicy szkolnej.
Regulamin konkursu znajduje się w plikach do pobrania na dole strony.

 lampion konkurs

9 grudnia 2021

10 marca 2021
konkurs Wielkanoc

5 marca 2021

4 marca w Naszej Świetlicy miały miejsce przesłuchania do "Szansy na Sukces". Chętni uczniowie zaprezentowali swoje wokalne zdolności za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami swoich kolegów i koleżanek. Zobaczcie tutaj.


4 marca 2021

W ramach projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki, uczniowie przygotowali Zimowy Pokaz Eko Mody. Efekt można zobaczyć tutaj

 

4 marca 2021
W ramach zajęć świetlicowych nasze uczennice zostały stylistkami. Oto efekty ich pracy:

stylistki

stylistki
17 lutego 2021

Koniec karnawału ale początek nowych działań w świetlicy.

Zakończyliśmy okres karnawału we własnoręcznie wykonanych maskach, „upiekliśmy” piękne pączki w Tłusty Czwartek oraz dostarczyliśmy do odbiorców wszystkie miłosne listy w Walentynki. I chociaż nie było prawdziwego balu, wszyscy świetnie się bawili.
A kolejną propozycją dla Naszych uczniów jest udział w akcji ,,GÓRA GROSZA” celem, której jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej poprzez zbieranie monet 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł. Inicjatorem jest Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy ze świetlicą szkolną .

Karnawał w świetlicy

karnawał
Podczas karnawału w świetlicy pomimo, że w tym roku bez balu karnawałowego, dzieci przygotowywały wiele prac. Były dekoracje na gazetkę: portrety babć i dziadków z okazji ich święta oraz piękne i kolorowe maski karnawałowe.

A już niedługo

walentynki

Z tej okazji zachęcamy uczniów do przygotowania kartek okolicznościowych dla swoich ulubionych koleżanek i kolegów. Kartki wrzucacie do przygotowanej przez nas walentynkowej skrzynki pocztowej od 1 lutego do 9 lutego. Po odbytej kwarantannie 12 lutego Wasza korespondencja będzie roznoszona przez walentynkowego listonosza. Zachęcamy do zabawy.
Nauczyciele świetlicy

karnawał

walentynki

 

 

Projekty edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2020/2021 w Naszej świetlicy:

Kontynuacja projektu edukacyjnego "Zdrowo jem, więcej wiem”.
Projekt ten jest realizowany pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda przez BOŚ fundacja. Podczas projektu dzieci uczą się m.in. o szkodliwości cukru dla organizmu człowieka.

zdrowo jem

Projekt ,,Dobrze jem ze szkołą na widelcu”.
Głównym celem projektu jest wykształcenie prozdrowotnych postaw u dzieci poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów żywnościowych służących zdrowiu i tych, które są dla zdrowia szkodliwe. Ważnym celem jest uświadomienie zależności pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości. Uczniowie korzystają z prezentacji, filmów edukacyjnych, wykonują zadania plastyczne i dydaktyczne związane z tematyką projektu.

plakat

Projekt edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI,
wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Autorem programu jest Honorata Szanecka - dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie. Cele projektu to m.in.: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, integracja zespołu klasowego. W ramach projektu poruszane są ważne wątki natury ekologicznej, co przyczyni się do wzmocnienia więzi uczniów ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą. W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).

lekturki spod chmurki

lekturki spod chmurki


lekturki spod chmurki

Kategoria: Powiązane pliki [10]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
pdf 2024-03-04 Happy Children's Day!
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 0
Happy Children's Day! 1.25MB zobacz
pdf 2023-02-08 kostka rubika.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 337
kostka rubika.pdf 47.34KB zobacz
pdf 2023-08-29 Zgłoszenie KARTA ŚWIETLICY.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 356
Zgłoszenie KARTA ŚWIETLICY.pdf 0.97MB zobacz
pdf 2023-06-12 odżywiaj się konkurs.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 309
odżywiaj się konkurs.pdf 75.18KB zobacz
pdf 2022-10-10 Kosz z darami jesieni regulamin.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 290
Kosz z darami jesieni regulamin.pdf 584.05KB zobacz
pdf 2020-09-17 Procedura bezpieczeństwa pracy świetlicy szkolnej.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 600
Procedura bezpieczeństwa pracy świetlicy szkolnej.pdf 197.69KB zobacz
pdf 2020-09-17 Regulamin świetlicy.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 641
Regulamin świetlicy.pdf 380.98KB zobacz
docx 2020-09-24 świetlica upoważnienie do odbioru dziecka
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 173
świetlica upoważnienie do odbioru dziecka 19.03KB -
pdf 2020-09-24 świetlica upoważnienie do odbioru dziecka
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 585
świetlica upoważnienie do odbioru dziecka 228.9KB zobacz
pdf 2022-03-10 Regulamin Kokursu Na smutki ufoludki.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 415
Regulamin Kokursu Na smutki ufoludki.pdf 892.62KB zobacz
do góry