Świetlica

W roku szkolnym 2021/2022 świetlica jest czynna od 6.30 do 16.00.

Telefon na świetlicę: 518 673 490

15 grudnia 2021

9 grudnia 2021

Świetlica ogłasza bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla dzieci uczęszczających do świetlicy pt.: „Zajaśniała gwiazda”.
Tematem konkursu jest lampion świąteczny - praca przestrzenna.  Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 17.12.2021 roku w świetlicy szkolnej.
Regulamin konkursu znajduje się w plikach do pobrania na dole strony.

 lampion konkurs

9 grudnia 2021

10 marca 2021
konkurs Wielkanoc

5 marca 2021

4 marca w Naszej Świetlicy miały miejsce przesłuchania do "Szansy na Sukces". Chętni uczniowie zaprezentowali swoje wokalne zdolności za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami swoich kolegów i koleżanek. Zobaczcie tutaj.


4 marca 2021

W ramach projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki, uczniowie przygotowali Zimowy Pokaz Eko Mody. Efekt można zobaczyć tutaj

 

4 marca 2021
W ramach zajęć świetlicowych nasze uczennice zostały stylistkami. Oto efekty ich pracy:

stylistki

stylistki
17 lutego 2021

Koniec karnawału ale początek nowych działań w świetlicy.

Zakończyliśmy okres karnawału we własnoręcznie wykonanych maskach, „upiekliśmy” piękne pączki w Tłusty Czwartek oraz dostarczyliśmy do odbiorców wszystkie miłosne listy w Walentynki. I chociaż nie było prawdziwego balu, wszyscy świetnie się bawili.
A kolejną propozycją dla Naszych uczniów jest udział w akcji ,,GÓRA GROSZA” celem, której jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej poprzez zbieranie monet 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł. Inicjatorem jest Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy ze świetlicą szkolną .

Karnawał w świetlicy

karnawał
Podczas karnawału w świetlicy pomimo, że w tym roku bez balu karnawałowego, dzieci przygotowywały wiele prac. Były dekoracje na gazetkę: portrety babć i dziadków z okazji ich święta oraz piękne i kolorowe maski karnawałowe.

A już niedługo

walentynki

Z tej okazji zachęcamy uczniów do przygotowania kartek okolicznościowych dla swoich ulubionych koleżanek i kolegów. Kartki wrzucacie do przygotowanej przez nas walentynkowej skrzynki pocztowej od 1 lutego do 9 lutego. Po odbytej kwarantannie 12 lutego Wasza korespondencja będzie roznoszona przez walentynkowego listonosza. Zachęcamy do zabawy.
Nauczyciele świetlicy

karnawał

walentynki

 

 

Projekty edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2020/2021 w Naszej świetlicy:

Kontynuacja projektu edukacyjnego "Zdrowo jem, więcej wiem”.
Projekt ten jest realizowany pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda przez BOŚ fundacja. Podczas projektu dzieci uczą się m.in. o szkodliwości cukru dla organizmu człowieka.

zdrowo jem

Projekt ,,Dobrze jem ze szkołą na widelcu”.
Głównym celem projektu jest wykształcenie prozdrowotnych postaw u dzieci poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów żywnościowych służących zdrowiu i tych, które są dla zdrowia szkodliwe. Ważnym celem jest uświadomienie zależności pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości. Uczniowie korzystają z prezentacji, filmów edukacyjnych, wykonują zadania plastyczne i dydaktyczne związane z tematyką projektu.

plakat

Projekt edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI,
wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Autorem programu jest Honorata Szanecka - dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie. Cele projektu to m.in.: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, integracja zespołu klasowego. W ramach projektu poruszane są ważne wątki natury ekologicznej, co przyczyni się do wzmocnienia więzi uczniów ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą. W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).

lekturki spod chmurki

lekturki spod chmurki


lekturki spod chmurki

Kategoria: Powiązane pliki [6]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
pdf 2021-12-09 Bożonarodzeniowy konkurs plastyczny.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 15
Bożonarodzeniowy konkurs plastyczny.pdf 237.42KB zobacz
pdf 2020-09-17 Procedura bezpieczeństwa pracy świetlicy szkolnej.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 128
Procedura bezpieczeństwa pracy świetlicy szkolnej.pdf 197.69KB zobacz
pdf 2020-09-17 Regulamin świetlicy.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 121
Regulamin świetlicy.pdf 380.98KB zobacz
docx 2020-09-24 świetlica upoważnienie do odbioru dziecka
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 47
świetlica upoważnienie do odbioru dziecka 19.03KB -
pdf 2020-09-24 świetlica upoważnienie do odbioru dziecka
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 144
świetlica upoważnienie do odbioru dziecka 228.9KB zobacz
docx 2020-09-24 karta zgłoszenia dziecka do świetlicy
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 43
karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 21.11KB -
do góry