Wolontariat w roku szkolnym 2020/2021

Koordynatorzy wolontariatu: Beata Lewosz i Agnieszka Cichoń.

14 czerwca 2021
podziękowanie od schroniska dla zwierząt

13 czerwca 2021

Organizacja samopomocy koleżeńskiej to nie lada wyzwanie, z którym świetnie poradziły sobie nasze Wolontariuszki, po powrocie do nauki stacjonarnej ;)

samopomoc koleżeńska

19 maja 2021

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU zachęca do udziału w akcji charytatywnej
UNICEF „PREZENTY BEZ PUDŁA”

Prezenty bez Pudła to produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Prezenty bez Pudła to oryginalny sposób na wsparcie działań UNICEF, który łączy radość pomagania z przyjemnością obdarowywania bliskich prezentami. Pomoc jest realna, ponieważ zakupione przez Państwa produkty UNICEF wysyła tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Wejdź na stronę https://unicef.pl/chce-pomoc/prezenty-bez-pudla i dowiedz się jak możesz pomóc.

18 maja 2021

Podsumowanie akcji „Góra Grosza”
plakat góra grosza

W naszej szkole po raz kolejny przeprowadziliśmy zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XXI już edycji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest między innymi zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych. Nasi Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do akcji.
Zebrane pieniądze zostały przeliczone, zapakowane i wysłane. W akcji uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły. Ogółem podczas XXI edycji „Góra Grosza” zebraliśmy 183,60 zł.

Koordynatorzy wolontariatu: Beata Lewosz i Agnieszka Cichoń

10 marca 2021

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ORAZ ŚWIETLICA SZKOLNA ORGANIZUJĄ ZBIÓRKĘ NA RZECZ MIEJSKIEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KATOWICACH. CZEKAMY NA WASZĄ POMOC!

Potrzebne są: koce, karma sucha i mokra, zabawki dla zwierząt, smycze,obroże, szelki,kagańce, miski.
Rzeczy prosimy przynosić do biblioteki szkolnej lub świetlicy szkolnej od 11 marca do 6 kwietnia .

psy

27 października 2020

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję charytatywną.

Potrzebna pomoc dla uczennicy naszej szkoły.

Zbieramy :
- artykuły spożywcze (suche z długim terminem ważności),
- artykuły higieniczne,
- środki czystości,
- artykuły szkolne.

Zbiórka trwa od 27 października w bibliotece szkolnej.

23 października 2020

23 października odbyło się spotkanie Wolontariuszy na zajęciach warsztatowych pt: Wolontariat w naszej szkole”. Nasi uczniowie obejrzeli film pt.„ Mała historia dobroczynności„  i tym samym zapoznali się z ideą i historią wolontariatu w Polsce. Wolontariusze podczas kreatywnych zajęć tworzyli wspólnie definicję wolontariatu, zastanawiali się  nad korzyściami płynącymi z pomagania innym oraz cechami charakteru jakie powinien mieć wolontariusz. Uczniowie stworzyli dwa plakaty: jeden dotyczący wolontariatu, a drugi promujący akcję zbiórki na rzecz pomocy uczennicy naszej szkoły. Opiekunowie: A. Cichoń, B. Lewosz