Ogólnopolski projekt Akademia Zawodów
Uczestnicy projektu: Klasa III b
Czas trwania projektu: 1 X 2024 - 31 V 2025

Akademia Zawodów

Organizatorem projektu jest Wydawnictwo Edukacyjne Kapelusz z Kwiatami.

Projekt ten skierowany jest do dzieci z przedszkoli, uczniów klas I- III (również za granicą) oraz wychowanków świetlic szkolnych i ośrodków szkolno- wychowawczych. "Akademia Zawodów to inicjatywa edukacyjna mająca na celu przybliżenie dzieciom w sposób przystępny, angażujący i twórczy różnorodnego świata zawodów".

Cele projektu:

• zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami bliskimi ich otoczeniu;
  • kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania;
  • pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci;
  • pobudzanie zawodowych marzeń dzieci;
  • planowanie własnego rozwoju.

Fotorelacje z realizacji działań projektowych

Zawód: Nauczyciel

Zawód nauczyciel

14 października uczniowie klasy III b poznali bliżej zawód osób, które każdego dnia dbają o ich rozwój i bezpieczeństwo. Dzieci miały za zadanie odgadnąć, o czym będzie mowa na podstawie różnych przedmiotów związanych z nauczycielem takich, jak: kreda, globus, drewniana linijka czy czerwony długopis. Następnie uczniowie dyskutowali na temat tego, czy jest to łatwy zawód i wymieniali czynności nauczyciela, które wykonuje on w ramach swojej pracy. Podsumowując zdobytą tego dnia wiedzę, dzieci przygotowały plakat przedstawiający obowiązki nauczyciela.

Na koniec każde dziecko otrzymało tematyczną kolorowankę.

Zawód: Listonosz

Listonosz

18 listopada 2024 z okazji Dnia Poczty Polskiej uczniowie klasy IIIb poznali szerzej zawód listonosza. W tym celu dzieci obejrzały film edukacyjny na temat pracy, jaką on wykonuje oraz udały się na pocztę, aby wysłać zaadresowane wcześniej pocztówki. Pani listonoszka oprowadziła nas po zakamarkach urzędu pocztowego i na żywo pokazała dzieciom wszystkie aspekty swojej pracy.

Klasa IIIb dzięki kreatywnym zajęciom potrafi wskazać różnice między listem, a kartką pocztową i wie, jaką drogę muszą one przebyć od nadawcy do adresata. Dzieci znają także atrybuty listonosza, które miały okazję przymierzyć i dzięki którym zamieniły się na chwilę w prawdziwego listonosza.

Na koniec każdy przygotował swój znaczek pocztowy XXL.