Strona główna/Projekty 2023/2024/Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży? 3a

Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży? 3a

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Uniwersytet Dzieci - Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?

Główne cele projektu:

• sprawdzenie, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy;
  • trenowanie projektowania;
  • rozwijanie wyobraźni przestrzennej;
  • poznanie sposobu odmierzanie różnych składników;
  • poznanie pracy w różnych profesjach;
  • zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać.

Sposób realizacji: Projekt polega na realizacji 8 lekcji składający się z zaproponowanych scenariuszy, dotyczących wybranej tematyki. Projekt składa się z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pozwalają na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych - związanych z wiodącym tematem projektu. Lekcje oparte są na metodzie pytań i doświadczeń. Spodziewane efekty: Rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze zdobytej wiedzy, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać.