Projekt KameleonOgólnopolski projekt KAMELEON
Imię i nazwisko lidera projektu: Angelina Jackiewicz
Uczestnicy projektu: Klasa II b
Czas trwania projektu: 10 X 2023 - 24 V 2024

Głównym celem projektu jest przeniesienie procesu nauczania i nauki poza ściany szkolnej sali poprzez zachęcenie nauczycieli do realizowania podstawy programowej na łonie natury, pamiętając o tym, że natura jest środkiem, tłem oraz pretekstem do uczenia się.

Projekt powstał w oparciu o realizację podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej oraz podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa i skierowany jest do uczniów klas I - III szkół podstawowych.

Fotorelacje z realizacji zadań projektowych

Zadanie pierwsze: Piknik z książką

Klasa 2b korzystając z pięknej, słonecznej pogody rozpoczęła ogólnopolski projekt Kameleon, którego celem jest realizacja podstawy programowej poza salą lekcyjną. Pierwszym wykonanym przez nas zadaniem projektowym był "Piknik z książką". Dzieci poznały historię Wystraszka z opowiadania zawartego w książce Danuty Parlak "Kapelusz Pani Wrony", które jest jedną z lektur w klasie drugiej.

Zadanie drugie:  Barwne liście

Uczniowie klasy 2b wybrali się w zaczarowaną podróż do świata jesiennych skarbów.
W ramach kolejnego zadania "Barwne liście" z projektu KAMELEON Dzieci opuściły salę lekcyjną, aby uczyć się co nieco o otaczającym nas świecie i zmianach, jakie zachodzą w nim podczas jesieni. Podczas naszych zajęć rozwijających kreatywność Uczniowie stali się prawdziwymi poszukiwaczami skarbów i zgromadzili kolorowe liście, szyszki, kasztany, żołędzie oraz nasiona klonu znane wielu z nas jako "noski". To była świetna okazja do utrwalenia nazw różnych gatunków drzew i rozpoznawania ich po nasionach. Oprócz wspaniałego humoru, dopisała nam również przepiękna i słoneczna pogoda.

Zadanie trzecie: Mała olimpiada