Bezpieczna Trójka

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy dotyczącej bezpiecznego korzystania z internetu.

W ramach realizacji Tygodnia Bezpiecznego Internetu zostały rozesłane broszury dotyczące różnych zagrożeń w sieci do nauczycieli i rodziców. Nauczyciele otrzymywali maile związane z kursami, informacjami i projektami związanymi z tematyką bezpieczeństwa w sieci, realizowane były kursy: Słoń Spacjusz, Profesor i N@tka, Bezpieczni w sieci.

Nauczyciele brali udział w webinarach przygotowanych przez Safer Internet, a uczniowie klas starszych brali udział w lekcjach online.

koordynator projektu: Dorota Adam

inne osoby realizujące projekt: nauczyciele klas I-III, wychowawcy klas IV-VIII i wspomagający

czas trwania projektu: 12 - 23 luty 2024

osoby uczestniczące w projekcie: uczniowie klas I-VIII, nauczyciele, rodzice

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach pierwszych

Klasa Ia i Ib pod kierunkiem swoich nauczycieli a także przy współpracy z p. Dorotą Adam włączyły się w dni BEZPIECZNEGO INTERNETU. Pierwszaki dopiero w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę z edukacją informatyczną. Pierwsze lekcje poświęciliśmy na zaznajomienie się ze sprzętem i pracownią komputerową, następnie poznaliśmy edytor grafiki i edytor tekstu. Dzięki temu w drugim półroczu mogliśmy już odkryć kilka tajemnic Internetu.
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w różnorodnych aktywnościach proponowanych przez
p. Dorotę Adam a także przez swoich wychowawców.
W ramach zajęć poświęconych tematyce bezpieczeństwa w sieci pierwszaki:
- uczestniczyły w lekcji online: "Sieciaki - poznaj bezpieczny Internet" DBI - lekcja online; Polskie Centrum Programu Safer Internet
- obejrzały prezentację multimedialną "Bezpieczny Internauta" w ramach akcji - Dzieci Uczą Rodziców
- wykonały kodeks bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych
- rozwiązywały quiz DBI - Sieciaki.pl - odnośnie bezpieczeństwa w sieci
a także zgłębiały wiedzę na temat dobrodziejstw technologii informacyjnej w dzisiejszych czasach. To były bardzo ciekawe lekcje!