Strona główna/Projekty 2023/2024/Innowacyjna Szkoła Googla

Innowacyjna Szkoła Googla

google

W ramach planów strategicznych Polski, znajduje się ambitny program transformacji cyfrowej edukacji, zawierający m.in. zakrojony na szeroką skalę program zakupu urządzeń dla szkół oraz zwiększenie umiejętności cyfrowych nauczycieli i uczniów.

Jest to unikalna szansa, by zmienić polską edukację i przenieść szkoły na wyższy poziom, co w ostatecznym rozrachunku zamieściłoby Polskę wśród wiodących systemów edukacji na Świecie. Niemniej jednak, aby tak się stało musimy odpowiednio się przygotować, wykorzystując najbardziej innowacyjne i sprawdzone metody transformacji edukacji.

Innowacyjna Szkoła Googla

Komu dedykujemy program?
Naszym celem jest włączenie szkół w całościowy ekosystem edukacyjny, obejmujący m.in. rozwiązania Google dla Edukacji, który udoskonali efektywność nauczania i uczenia się z korzyścią dla: uczniów, kadry nauczycielskiej, kadry zarządzającej placówkami oświatowymi, administratorów IT.

Korzyści wynikające z uczestnictwa:

Założeniem Programu „Innowacyjna Szkoła Google” jest zapewnienie placówkom oświatowym kompleksowych rozwiązań w zakresie:

• konfiguracji i dostępu do bezpłatnej platformy Google Workspace for Education,
  • kompleksowego przeszkolenia kadry dydaktycznej, zespołu IT oraz kadry zarządzającej w obszarze wykorzystania nowych technologii w szkole,
  • przygotowania do certyfikacji Google dla edukatorów,
  • egzaminów certyfikacyjnych Google dla nauczycieli,
  • dostępu do najlepszych, certyfikowanych nauczycieli Google w Polsce (GEG Poland) oraz ich wsparcia.