Strona główna/Projekty realizowane w naszej szkole/Projekty 2024/2025/Czytam z klasą Lekturki spod Chmurki EDYCJA VI

Międzynarodowy projekt Czytam z klasą Lekturki spod ChmurkiLekturki spod Chmurki
Imię i nazwisko lidera projektu: Angelina Jackiewicz
Uczestnicy projektu: Klasa III b
Czas trwania projektu: 1 X 2024 - 30 VI 2025

Autorem i organizatorem projektu jest Honorata Szanecka - dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie. Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych, wychowanków świetlic szkolnych i ośrodków szkolno- wychowawczych na terenie Polski i szkół polonijnych za granicą. Odbiorcami projektu są również biblioteki szkolne.

W roku szkolnym 2024/2025 ma miejsce już szósta edycja tego projektu: Świat pełen emocji, która rozszerza jego cele o kształtowanie empatii i samoakceptacji, a także o pogłębianie wiedzy w temacie radzenia sobie z emocjami. Od lat niezmiennie projekt skupia się na rozwijaniu aktywności czytelniczej rozbudzaniu wśród dzieci ciekawości literackiej.

Cele projektu:

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • pogłębianie wiedzy na temat radzenia sobie z emocjami,
  • kształtowanie u uczniów postaw empatii i samoakceptacji,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,
  • wspieranie rozwoju nauki języka polskiego i oświaty polskiej za granicą.

Fotorelacje z działań projektowych

Moduł I: Radość i szczęście