Klasa 2b

1 grudnia 2022

„Modne - niemodne" w klasie II b

W związku z realizacją tematu „Modne - niemodne" w klasie II b dużo rozmawialiśmy na tematy związane z naszym wyglądem. Zastanawialiśmy się czy warto "gonić za modą", czy wygląd może świadczyć o człowieku oraz czy strój sprawia, że stajemy się kimś innym. Jak zwykle dzieciaki zaskoczyły dojrzałością swoich przemyśleń. Na koniec zorganizowaliśmy klasowy "pokaz mody" oraz zabawiliśmy się w projektantów mody i z różnego rodzaju materiałów zaprojektowaliśmy stroje dla chłopców oraz dziewczynek :) 
Efekty jak zwykle niesamowite :) Brawo II b!!!

3 listopada 2022

Bum Bum Rurki w 2b

W klasie 2b na zajęciach rozwijających kreatywność naprawdę duuuuużo się dzieje... Jest głośno, radośnie i baaaaaaaardzo kreatywnie :) Podczas zajęć gramy na Bum Bum Rurkach... co to takiego? Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić dzieciaki w fascynujący świat muzyki. Nasze zajęcia idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Wprowadzają dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii. Ponadto bardzo pozytywnie wpływają na spostrzegawczość, a także umiejętność współpracy w grupie. Jednak najważniejsze jest to, że sprawiają dzieciom olbrzymią frajdę :)

20 października 2022

17 października 2022

Code Week klasie 2b

Miło nam poinformować, że klasa II b wraz ze swoją wychowawczynią wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - Code Week.
Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych wśród uczniów. Biorą w niej udział państwa europejskie, które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania.
Podczas zajęć uczniowie klasy II b wykonywali różnorodne zadania z zakresu kodowania. Dla dzieci kodowanie jest fantastyczną rozrywką, dzięki której zdobywają liczne umiejętności.
Nie ma nic odkrywczego w tym, że dzieci kochają zabawę. Podobnie jak w tym, że dzięki niej znaczniej lepiej przyswajają różne umiejętności oraz informacje. Taka forma nauki kodowania doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu.

Nasza aktywność została zarejestrowana na mapie wydarzeń Europe Code Week :)

30 września 2022

Dzień Chłopaka w klasie II b

30 września w klasie II b hucznie świętowaliśmy Dzień Chłopaka... Były życzenia, upominki, dyplomy "SUPERCHŁOPAKA", fanfary oraz odrobinę słodkości :) Ten dzień upłynął nam w wyjątkowo miłej atmosferze :)

19 września 2022

Kolorowe latawce w klasie 2 b

Najstarszy i najprostszy konstrukcyjne przyrząd latający... W klasie II b powstały cudowne, kolorowe latawce. Jeszcze nie zdążyliśmy przetestować czy latają, bo póki co zdobią ściany naszej szkoły :) Ale kto wie... może jeszcze polecą...?

19 września 2022

28 czerwca 2022

Projekty w I b

Miło nam poinformować, że nasze cudowne pierwszaki z klasy I b pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Bożeny Książek w bieżącym roku szkolnym ukończyły udział w trzech projektach edukacyjnych:
- „Ciekawskie pierwszaki” Uniwersytet Dzieci - projekt pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki,
- "Czytanie ma moc - Tropiciele słów”,
- „EkoEksperymentarium” - projekt pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Brawo 1B !!! :)

23 czerwca 2022

Dzień Taty w klasie I b

Z okazji Dnia Taty w klasie I b powstały cudowne portrety wszystkich tatusiów naszych wspaniałych pierwszoklasistów :) Podobieństwo jest uderzające :)

31 stycznia 2022

Teatrzyk Kamishibai 1b

Podczas ostatnich zajęć rozwijających kreatywność klasa I b miała swój debiut - powstał nasz pierwszy „autorski spektakl" w teatrzyku „Kamishibai".

Długo się do niego przygotowywaliśmy... najpierw wysłuchaliśmy opowiadania naszej pani o dzielnym szewczyku Dratewce, następnie ustaliliśmy kolejność wydarzeń i podzieliśmy się pracą. Każdy z dwuosobowych zespołów miał za zadanie stworzyć jedną z kart opowiadania. W efekcie czego postała cała opowieść... były mrówki, kaczki i pszczoły, którym pomógł Dratewka. Była również zła czarownica oraz cudowny ślub Dratewki z księżniczką :)

Na koniec wszystkie zespoły na podstawie swoich ilustracji po kolei opowiadały bajkę... i tak powstał nasz pierwszy cudowny „spektakl" :)

Są to nasze początki... Integrujemy się, poznajemy samych siebie i siebie nawzajem. Pokonujemy bariery, rozwijamy się, a przy tym cudownie się bawimy.

25 stycznia 2022

Światowy Dzień Bałwana

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy jest bez wątpienia bałwan, który 18 stycznia ma swoje święto.

To właśnie tego dnia z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole "Światowy Dzień Bałwana". Niestety za oknem nie pojawił się długo wyczekiwany przez nas wszystkich biały puch, jednak to nie pokrzyżowało nam planów, aby hucznie świętować ten dzień :)

Wszyscy uczniowie klas 1-3 wykonali przepiękne i bardzo kreatywne prace poświęcone temu białemu bohaterowi.

Następnie w holu szkoły pojawiła się galeria z najpiękniejszymi pracami, a uczniowie mogli oddać głosy na swoich faworytów. Dzięki temu wyłoniliśmy zwycięzców.

I miejsce - Mikołaj P. klasa I b

II miejsce - Wojciech R. klasa III a

III miejsce - Filip W. klasa II a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

I mimo, że nie został ulepiony ze śniegu, a stworzony w inny - bardzo kreatywny sposób, to wywołał mnóstwo uśmiechu na twarzach wszystkich dzieci :)

 

Opiekunowie

Małego Samorządu Uczniowskiego

7 grudnia 2021

Mikołaj w klasie 1 b

W klasie I b przygotowania na przyjęcie Mikołaja trwały już od kilku dni... ubraliśmy choinkę, przygotowaliśmy mleczko i ciasteczko... nie zabrakło również cudownych laurek dla tego długo wyczekiwanego gościa :)
W końcu nadszedł ten dzień! Były prezenty oraz pozdrowienia z dalekiej Laponii :)
https://www.synthesia.io/santa-share?videoId=2d28a7c6-f4c2-47ea-a3c2-c8b8fc6c67ec
Radości było co niemiara :)
PS. Tajemniczym pomocnikom Mikołaja - BARDZO, BARDZO dziękujemy!!!

6 grudnia 2021

Kreatywna I b :) U naszych pierwszaków naprawdę duuuuuużo się dzieje :)

Był "Dzień Pluszowego Misia" i z tej okazji w klasie I b powstały wspaniałe wełniane misie. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem i starannością wyklejały swoje prace wełnianymi skrawkami. Powstałe dzieła to odzwierciedlenie dziecięcej wyobraźni, kreatywności oraz chęci tworzenia.

Były również "Zwierzaki-Cudaki". Warzywa, które na większości z nas nie robią wielkiego wrażenia, dzięki klasie I b zmieniły się w wielobarwne postacie stworków, zwierzaków, cudaków i ludzików. Ich uśmiechnięte buzie, bystre oczka i bujne fryzury zachwycały i urzekały pięknem oraz pomysłowością naszych małych artystów :)

24 listopada 2021

Sowy dla Ciszaków

Klasa I b w tym tygodniu wykonała piękne sowy, które posłużyły nam jako "domki" dla naszych ulubieńców, czyli Ciszaków. 
Bardzo zaprzyjaźniliśmy się z naszymi włochatymi "przyjaciółmi" z Grzecznolandii, które dzielnie towarzyszą nam każdego dnia podczas nauki i zabawy :)
Na specjalną prośbę Ciszaków tą noc spędziły w swoich "domkach-sowach", a nie jak zwykle w dźwiękoszczelnym słoiku :)

15 listopada 2021

Czytanie ma moc

Klasa I b rozpoczęła swoją przygodę z projektem „Czytanie ma moc". Pierwsza z książek to „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur", w której główni bohaterowie za sprawą niezwykłej mapy wyruszają w podróż po całej Polsce w poszukiwaniu niespotykanych skarbów. Jest ich bardzo dużo, dlatego chłopakom przyda się pomoc... Klasa I b oczywiście bardzo chętnie wsparła w tej podróży głównych bohaterów :)

Podczas zajęć odwiedziliśmy wiele cudownych miejsc - m.in. Przemyśl, Kraków, powiat opoczyński czy Kaszuby. Dowiedzieliśmy się co to takiego haft kujawski, jak się robi pisanki pokryte woskiem oraz co to takiego język kaszubski. Poznaliśmy nazwy trzech polskich stolic oraz zapoznaliśmy się z legendą o lajkoniku.

Na koniec opracowaliśmy własną mapę i doszliśmy do wniosku, że Polska jest piękna oraz różnorodna i chętnie poznamy ją wraz z Bolkiem i Lolkiem!

CZYTANIE MA MOC !

21 lpaździernika 2021

Teatrzyk KAMISHIBAI klasa I b

Podczas ostatnich zajęć rozwijających kreatywność z teatrzykiem KAMISHIBAI klasa I b z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchała kolejną bajkę.

Była to historia opisująca najistotniejsze problemy współczesnego świata w sposób przystępny i równocześnie poruszający dla młodych odbiorców. W bajce tej wszystkie trudne kwestie widziane są oczami dziecka. Dziecko przeciwstawia im jednak piękno przyrody, miłość, możliwość zmiany i szukania rozwiązań dla istniejących problemów. Książka pokazuje w sugestywny sposób problemy świata lecz równocześnie daje nadzieję, że dzięki świadomości oraz zaangażowaniu jesteśmy w stanie zmieniać świat na lepsze.

Teatrzyk KAMISHIBAI klasa I b część 2

Po długiej i burzliwej dyskusji na temat zmieniania świata na lepsze (dzieciaki bardzo zaskakują dojrzałością w takich momentach) powstały cudowne, wielkoformatowe prace plastyczne pt. "Mój idealny świat", które we wspaniały sposób zostały zaprezentowane przez dzieciaki na naszej "małej scenie kamishibai". Warto wspomnieć, że w idealnym świecie uczniów klasy I b znalazła się przede wszystkim szczęśliwa i kochająca się rodzina, którą wszyscy stawiają ZDECYDOWANIE na pierwszym miejscu, świat wolny od chorób, wojen oraz zanieczyszczeń środowiska. Nie zabrakło również ociupinki magii... były samoloty, które zrzucają pizzę i lody, rzeki płynące gorącą czekoladą, padający z nieba słodki deszcz, jadalna tęcza czy wróżki - czarodziejki :)

19 października 2021

Ciszaki 1b

Do klasy I b na zaproszenie Pani Wychowawczyni z krainy Grzecznolandii przybyły tajemnicze włochate zwierzaki - Ciszaki.

Te tajemnicze zwierzaczki nie lubią hałasu i niegrzecznego zachowania. Ich domem jest dźwiękoszczelny słoiczek, z którego wychodzą codziennie rano, aby towarzyszyć uczniom I b w ich codziennej nauce, siedząc cichutko na ich ławkach :) ... Ale jest jeden warunek!!! Ciszaki bardzo boją się hałasu, więc kiedy ktoś zaczyna zachowywać się zbyt głośno lub niegrzecznie jego włochaty zwierzaczek niepostrzeżenie ucieka do dźwiękoszczelnego słoiczka, aby tam ukryć się przed hałasem.

 

Te dzieciaki, z którymi Ciszak pozostanie do końca zajęć w danym dniu otrzymują od niego specjalne serduszko w podziękowaniu za miły dzień. Uczniowie, którzy zbiorą od swoich nowych włochatych przyjaciół najwięcej podziękowań zostaną na koniec I półrocza nagrodzeni :)

Cała I b przywitała swoich nowych przyjaciół z OLBRZYMIĄ radością! Każdy codziennie bardzo się stara, aby jego Ciszak nie uciekł do dźwiękoszczelnego słoiczka :)

Zatem... Ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, bo Ciszaki znikną... :)

11 października 2021

Miło nam poinformować, że klasa I b wraz ze swoją wychowawczynią przystąpiła do projektu edukacyjnego „Czytanie ma moc - Tropiciele słów".
czytanie ma moc

Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie dostarczą dzieciom radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania.

W ramach projektu klasa I b będzie czytać wspólnie ze swoją panią takie pozycje książkowe jak:

„Bolek i Lolek" - Doroty Majkowskiej-Szajer,

„Mikołajek. Psze pani, on ściąga" - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé,

„Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii - Kimberlie Hamilton,

„Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach" - Michała Rusinka.

Ponadto uczniowie będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju kreatywnych zabawach związanych z tematyką danej książki, które mają na celu zaciekawić dzieciaki jej tematyką.

Zatem zaczynamy - CZYTANIE MA MOC :) 

 

do góry