Klasa 1b

7 grudnia 2021

Mikołaj w klasie 1 b

W końcu nadszedł ten dzień! Były prezenty oraz pozdrowienia z dalekiej Laponii :)
Radości było co niemiara :)
PS. Tajemniczym pomocnikom Mikołaja - BARDZO, BARDZO dziękujemy!!!

6 grudnia 2021

Kreatywna I b :) U naszych pierwszaków naprawdę duuuuuużo się dzieje :)

Był "Dzień Pluszowego Misia" i z tej okazji w klasie I b powstały wspaniałe wełniane misie. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem i starannością wyklejały swoje prace wełnianymi skrawkami. Powstałe dzieła to odzwierciedlenie dziecięcej wyobraźni, kreatywności oraz chęci tworzenia.

Były również "Zwierzaki-Cudaki". Warzywa, które na większości z nas nie robią wielkiego wrażenia, dzięki klasie I b zmieniły się w wielobarwne postacie stworków, zwierzaków, cudaków i ludzików. Ich uśmiechnięte buzie, bystre oczka i bujne fryzury zachwycały i urzekały pięknem oraz pomysłowością naszych małych artystów :)

24 listopada 2021

Sowy dla Ciszaków

Klasa I b w tym tygodniu wykonała piękne sowy, które posłużyły nam jako "domki" dla naszych ulubieńców, czyli Ciszaków.
Bardzo zaprzyjaźniliśmy się z naszymi włochatymi "przyjaciółmi" z Grzecznolandii, które dzielnie towarzyszą nam każdego dnia podczas nauki i zabawy :)
Na specjalną prośbę Ciszaków tą noc spędziły w swoich "domkach-sowach", a nie jak zwykle w dźwiękoszczelnym słoiku :)

15 listopada 2021

Czytanie ma moc

Klasa I b rozpoczęła swoją przygodę z projektem „Czytanie ma moc". Pierwsza z książek to „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur", w której główni bohaterowie za sprawą niezwykłej mapy wyruszają w podróż po całej Polsce w poszukiwaniu niespotykanych skarbów. Jest ich bardzo dużo, dlatego chłopakom przyda się pomoc... Klasa I b oczywiście bardzo chętnie wsparła w tej podróży głównych bohaterów :)

Podczas zajęć odwiedziliśmy wiele cudownych miejsc - m.in. Przemyśl, Kraków, powiat opoczyński czy Kaszuby. Dowiedzieliśmy się co to takiego haft kujawski, jak się robi pisanki pokryte woskiem oraz co to takiego język kaszubski. Poznaliśmy nazwy trzech polskich stolic oraz zapoznaliśmy się z legendą o lajkoniku.

Na koniec opracowaliśmy własną mapę i doszliśmy do wniosku, że Polska jest piękna oraz różnorodna i chętnie poznamy ją wraz z Bolkiem i Lolkiem!

CZYTANIE MA MOC !

21 lpaździernika 2021

Teatrzyk KAMISHIBAI klasa I b

Podczas ostatnich zajęć rozwijających kreatywność z teatrzykiem KAMISHIBAI klasa I b z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchała kolejną bajkę.

Była to historia opisująca najistotniejsze problemy współczesnego świata w sposób przystępny i równocześnie poruszający dla młodych odbiorców. W bajce tej wszystkie trudne kwestie widziane są oczami dziecka. Dziecko przeciwstawia im jednak piękno przyrody, miłość, możliwość zmiany i szukania rozwiązań dla istniejących problemów. Książka pokazuje w sugestywny sposób problemy świata lecz równocześnie daje nadzieję, że dzięki świadomości oraz zaangażowaniu jesteśmy w stanie zmieniać świat na lepsze.

Teatrzyk KAMISHIBAI klasa I b część 2

Po długiej i burzliwej dyskusji na temat zmieniania świata na lepsze (dzieciaki bardzo zaskakują dojrzałością w takich momentach) powstały cudowne, wielkoformatowe prace plastyczne pt. "Mój idealny świat", które we wspaniały sposób zostały zaprezentowane przez dzieciaki na naszej "małej scenie kamishibai". Warto wspomnieć, że w idealnym świecie uczniów klasy I b znalazła się przede wszystkim szczęśliwa i kochająca się rodzina, którą wszyscy stawiają ZDECYDOWANIE na pierwszym miejscu, świat wolny od chorób, wojen oraz zanieczyszczeń środowiska. Nie zabrakło również ociupinki magii... były samoloty, które zrzucają pizzę i lody, rzeki płynące gorącą czekoladą, padający z nieba słodki deszcz, jadalna tęcza czy wróżki - czarodziejki :)

19 października 2021

Ciszaki 1b

Do klasy I b na zaproszenie Pani Wychowawczyni z krainy Grzecznolandii przybyły tajemnicze włochate zwierzaki - Ciszaki.

Te tajemnicze zwierzaczki nie lubią hałasu i niegrzecznego zachowania. Ich domem jest dźwiękoszczelny słoiczek, z którego wychodzą codziennie rano, aby towarzyszyć uczniom I b w ich codziennej nauce, siedząc cichutko na ich ławkach :) ... Ale jest jeden warunek!!! Ciszaki bardzo boją się hałasu, więc kiedy ktoś zaczyna zachowywać się zbyt głośno lub niegrzecznie jego włochaty zwierzaczek niepostrzeżenie ucieka do dźwiękoszczelnego słoiczka, aby tam ukryć się przed hałasem.

Te dzieciaki, z którymi Ciszak pozostanie do końca zajęć w danym dniu otrzymują od niego specjalne serduszko w podziękowaniu za miły dzień. Uczniowie, którzy zbiorą od swoich nowych włochatych przyjaciół najwięcej podziękowań zostaną na koniec I półrocza nagrodzeni :)

Cała I b przywitała swoich nowych przyjaciół z OLBRZYMIĄ radością! Każdy codziennie bardzo się stara, aby jego Ciszak nie uciekł do dźwiękoszczelnego słoiczka :)

Zatem... Ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, bo Ciszaki znikną... :)

11 października 2021

Miło nam poinformować, że klasa I b wraz ze swoją wychowawczynią przystąpiła do projektu edukacyjnego „Czytanie ma moc - Tropiciele słów".
czytanie ma moc

Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie dostarczą dzieciom radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania.

W ramach projektu klasa I b będzie czytać wspólnie ze swoją panią takie pozycje książkowe jak:

„Bolek i Lolek" - Doroty Majkowskiej-Szajer,

„Mikołajek. Psze pani, on ściąga" - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé,

„Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii - Kimberlie Hamilton,

„Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach" - Michała Rusinka.

Ponadto uczniowie będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju kreatywnych zabawach związanych z tematyką danej książki, które mają na celu zaciekawić dzieciaki jej tematyką.

Zatem zaczynamy - CZYTANIE MA MOC :)