Klasa 3b

19 luty 2014

„Anaruk, chłopiec z Grenlandii"

W ubiegłym tygodniu w klasie III b omawiając lekturę „Anaruk, chłopiec z Grenlandii" dużo rozmawialiśmy na temat Grenlandii oraz trudnej codzienności mieszkających tam Eskimosów. Szczególnie poruszyły nas wszystkich polowania na foki i białe niedźwiedzie oraz ciężka praca jakiej poświęcają się wszyscy tam żyjący - mężczyźni, kobiety oraz dzieci. Życie Innuitów okazało się zupełnie różne od tego, które my wiedziemy w Polsce.
Na koniec wspólnie odwzorowaliśmy nasze wyobrażenia na temat wioski, w której mieszkał główny bohater - tworząc jej makietę. Praca nad tym zadaniem sprawiła nam wiele radości... wszyscy pracowali z olbrzymim zaangażowaniem, wzorowo dzieląc między siebie zadania. W efekcie czego powstała wspaniała makieta przedstawiająca wioskę Anaruka... taka, jak my ją sobie wyobrażamy - pełna wesołych Eskimosów, śniegu i igloo.

14 luty 2024

Walentynki w III b

Walentynki to dzień pełen miłości i przyjaźni. Dla uczniów klasy III b stał się okazją do wspaniałej zabawy. Uzmysłowił nam również, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Były piosenki o miłości, śpiew i taniec... Oczywiście każdy bez wyjątku otrzymał swoją walentynkę. To był dzień pełen cudownych emocji.

22 stycznia 2024

Babcia i Dziadek oczami swoich wnuków - 3b

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to jednak są wśród nich takie dwa szczególne i wyjątkowe, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu... jest to święto naszych cudownych Babć i Dziadków. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy III b przygotowali dla nich wspaniałe prezenty - "Babcia i Dziadek oczami swoich wnuków".
Drogie Babcie i Dziadkowie z okazji Waszego święta życzymy Wam tyle miłości i radości, ile sami dajecie nam każdego dnia.

8 grudnia 2023

Ozdoby świąteczne w 3b

Uczniowie klasy III b w minionym tygodniu zamienili się w świąteczne Elfy i rozpoczęli pracę nad ozdobami bożonarodzeniowymi na nasz szkolny kiermasz charytatywny, który zbliża się wielkimi krokami. Wspólnie zdecydowaliśmy, że w tym roku będą to choinki z wełny czesankowej. Wszyscy bez wyjątków przystąpili do zadania z wielkim zaangażowaniem i przejęciem. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ wełna czesankowa bywa "kapryśna", ale jak zwykle III b stanęła na wysokości zadania, a efekt końcowy jest cudowny :) Najwyższej klasy handmade :)
Zachęcamy do zakupu naszych choinek podczas kiermaszu!
Serdeczne podziękowania dla Rodziców za sfinansowanie niezbędnych materiałów oraz dla Pani Oli - mamy Julii, która skoordynowała wszystkie zakupy.
PS. To nie koniec naszej "przygody" z choinkami, wkrótce Elfy z klasy III b wykonają kolejne z przeznaczeniem na równie szczytny cel, ale o tym opowiemy niebawem :)

23 listopada 2023

Dzień Praw Dziecka w 3b

W kasie III b również obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dużo rozmawialiśmy na ten temat... podczas zajęć uświadomiliśmy sobie, że nie wszystkie dzieci mogą żyć w państwie, które dba o ich bezpieczeństwo. Pojawiły się różnego rodzaju przemyślenia i... wzruszenia... Bo przecież niezależnie od koloru skóry, pochodzenia czy wyznania, każdemu dziecku na świecie przysługują takie same prawa! Każde dziecko powinno je znać, rozumieć i móc z nich korzystać.

13 listopada 2023

Zabawy badawcze w 3b

Zabawy badawcze, doświadczenia i eksperymenty stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju... poza tym, to jest to, co lubimy najbardziej :)
Podczas ostatnich zajęć dotyczących właściwości wody w klasie III b wspólnie badaliśmy i opisywaliśmy jej właściwości. Wykonaliśmy kilka doświadczeń, które pokazały nam jakie produkty rozpuszczają się w wodzie, a jakie nie, które toną, a które unoszą się na powierzchni.
Dzięki temu wszyscy mogli wykazać się umiejętnością obserwowania i wyciągania wniosków :)
„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem" :)

7 listopada 2023

Jesień w 3b

Jesień to niezwykła pora roku... Natura zmienia się dynamicznie i inspiruje nas do tworzenia. Kolorowe liście zebrane podczas ostatniego spaceru wokół szkoły zostały wykorzystane przez uczniów klasy III b do stworzenia jesiennych dzieł sztuki z małym jeżykiem w roli głównej.

31 maj 2023

26 maj 2023

Dzień Mamy w II b

Klasa II b z okazji Dnia Mamy składa swoim Mamusiom najserdeczniejsze życzenia :)
Przygotowaliśmy dla Was "serduszkowe drzewka miłości" :)
Żyjcie sto lat, bo kochamy Was najbardziej na świecie :)

04 kwiecień 2023

Pierwsza pomoc w 2b

Podczas realizacji bloku tematycznego związanego z pierwszą pomocą, klasę 2 b "odwiedził" niecodzienny gość - fantom Staś.
Podczas zajęć dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Rozmawialiśmy również o tym jakie czynności ratownicze należy podjąć w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć, złamań, oparzeń czy zadławień.
Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej wykonany na fantomie - Stasiu. Na koniec dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu pierwszej pomocy.
Nasi "mali ratownicy" spisali się na medal - wykazując się dużą dojrzałością i wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Staś uratowany! Mając uczniów z taką świadomością i odwagą możemy czuć się bezpiecznie :) Brawo 2 b!!!

16 marzec 2023

24 luty 2023

W związku z realizacją bloku tematycznego, w którym dużo rozmawiamy o książkach oraz wspólnie czytamy fragmenty "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek" klasa II b udała się do szkolnej biblioteki, aby... uwaga... przeprowadzić profesjonalny wywiad z Panią Bibliotekarką. Pytania młodych "dziennikarzy" były bardzo dociekliwe i szczegółowe, np.:
Czym zajmuje się bibliotekarz poza wypożyczaniem książek?
Czy dużo książek pani przeczytała?
Czy lubi pani swoją pracę?
Jak wygląda katalog elektroniczny i kto go zakłada?
Który katalog jest bardziej użyteczny tradycyjny czy elektroniczny?
Pytań było dużo, a Pani Beatka odpowiedziała wyczerpująco na każde z nich :) Bardzo dziękujemy za spotkanie w nieco innej formie niż zwykle. II b jest tak zafascynowana czytaną wspólnie książką, że chyba na fragmentach się nie skończy :) Czytamy wspólnie w każdej wolnej chwili..., a wszystkie egzemplarze tytułowych skarpetek zniknęły ze szkolnej biblioteki :) Czytanie ma moc!

17 luty 2023

W minionym tygodniu klasa 2b dzięki lekturze "Zaczarowana zagroda" odwiedziła lodowatą Antarktydę. Poznaliśmy warunki tam panujące i odkryliśmy tajemnicę zaczarowanej zagrody, a główny bohater książki - pingwin Elegancik, wzbudził naszą ogromną sympatię.
Podczas zajęć dużo rozmawialiśmy o Antarktydzie oraz o zwierzętach tam mieszkających. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, stworzyliśmy lekturownik, a na koniec powstała nasza klasowa zaczarowana zagroda z pingwinkami, wśród których oczywiście znalazł się również Elegancik :)

16 luty 2023

Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka... II b nie kłóci się z tą słodką tradycją!!! Wszyscy uwielbiamy pączki!!! I chyba na jednym się nie skończy :) Bardzo dziękujemy rodzicom za dostarczenie słodkości :)

15 grudnia 2022

Cukierku, ty łobuzie

Klasa II b zakończyła przygodę z pierwszą samodzielnie przeczytaną lekturą o niesfornym kotku pt. "Cukierku, ty łobuzie". Na początek z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy krótkie spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem - autorem książki. Następnie każdy z nas z wielkim podekscytowaniem podzielił się z klasą swoją ulubioną przygodą głównego bohatera... Dużo rozmawialiśmy o charakterze kotka oraz jego wyglądzie. Na koniec przygotowaliśmy kolorowe lapbooki, w których znalazły się quizy, metryczka lektury z najważniejszymi informacjami oraz plan wydarzeń. Książka zrobiła na nas duże wrażenie... szczególnie dlatego, że w klasie II b jest wielu miłośników kotów :) Niesforny Cukierek, który wywrócił życie domowników do góry nogami bardzo przypadł nam do gustu :) Lektury szkolne oraz ich omawianie wcale nie musi być nudne!

13 grudnia 2022

6 grudnia 2022

Mikołajki w klasie 2 b

W klasie II b przygotowania na przybycie Mikołaja trwały od kilku dni... dużo rozmawialiśmy o tym wyczekiwanym przez wszystkich gościu... o naszych marzeniach mikołajkowych oraz o marzeniach naszych bliskich. W dzień poprzedzający to cudowne święto ubraliśmy wspólnie choinkę oraz przygotowaliśmy słodki poczęstunek dla naszego gościa :) Wszyscy byliśmy bardzo ciekawi czy ciasteczko i mleczko następnego dnia "zniknie"... i tak się stało... Mikołaj nas odwiedził, a po słodkim poczęstunku zostały tylko okruszki i pusta szklaneczka po mleczku :) W zamian pod naszą choinką pojawiło się mnóstwo prezentów :) Mikołaj bardzo się spieszył, ale poza prezentami zdążył zostawić dla nas krótkie pozdrowienia :) Mikołaju dziękujemy za wszystko!!! Do zobaczenia za rok :)

PS. Dziękujemy również tajemniczym pomocnikom Mikołaja :) Prezenty sprawiły wszystkim wiele radości :)

1 grudnia 2022

„Modne - niemodne" w klasie II b

W związku z realizacją tematu „Modne - niemodne" w klasie II b dużo rozmawialiśmy na tematy związane z naszym wyglądem. Zastanawialiśmy się czy warto "gonić za modą", czy wygląd może świadczyć o człowieku oraz czy strój sprawia, że stajemy się kimś innym. Jak zwykle dzieciaki zaskoczyły dojrzałością swoich przemyśleń. Na koniec zorganizowaliśmy klasowy "pokaz mody" oraz zabawiliśmy się w projektantów mody i z różnego rodzaju materiałów zaprojektowaliśmy stroje dla chłopców oraz dziewczynek :) 
Efekty jak zwykle niesamowite :) Brawo II b!!!

3 listopada 2022

Bum Bum Rurki w 2b

W klasie 2b na zajęciach rozwijających kreatywność naprawdę duuuuużo się dzieje... Jest głośno, radośnie i baaaaaaaardzo kreatywnie :) Podczas zajęć gramy na Bum Bum Rurkach... co to takiego? Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić dzieciaki w fascynujący świat muzyki. Nasze zajęcia idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Wprowadzają dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii. Ponadto bardzo pozytywnie wpływają na spostrzegawczość, a także umiejętność współpracy w grupie. Jednak najważniejsze jest to, że sprawiają dzieciom olbrzymią frajdę :)

20 października 2022

17 października 2022

Code Week klasie 2b

Miło nam poinformować, że klasa II b wraz ze swoją wychowawczynią wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - Code Week.
Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych wśród uczniów. Biorą w niej udział państwa europejskie, które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania.
Podczas zajęć uczniowie klasy II b wykonywali różnorodne zadania z zakresu kodowania. Dla dzieci kodowanie jest fantastyczną rozrywką, dzięki której zdobywają liczne umiejętności.
Nie ma nic odkrywczego w tym, że dzieci kochają zabawę. Podobnie jak w tym, że dzięki niej znaczniej lepiej przyswajają różne umiejętności oraz informacje. Taka forma nauki kodowania doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu.

Nasza aktywność została zarejestrowana na mapie wydarzeń Europe Code Week :)

30 września 2022

Dzień Chłopaka w klasie II b

30 września w klasie II b hucznie świętowaliśmy Dzień Chłopaka... Były życzenia, upominki, dyplomy "SUPERCHŁOPAKA", fanfary oraz odrobinę słodkości :) Ten dzień upłynął nam w wyjątkowo miłej atmosferze :)

19 września 2022

Kolorowe latawce w klasie 2 b

Najstarszy i najprostszy konstrukcyjne przyrząd latający... W klasie II b powstały cudowne, kolorowe latawce. Jeszcze nie zdążyliśmy przetestować czy latają, bo póki co zdobią ściany naszej szkoły :) Ale kto wie... może jeszcze polecą...?

19 września 2022

28 czerwca 2022

Projekty w I b

Miło nam poinformować, że nasze cudowne pierwszaki z klasy I b pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Bożeny Książek w bieżącym roku szkolnym ukończyły udział w trzech projektach edukacyjnych:
- „Ciekawskie pierwszaki” Uniwersytet Dzieci - projekt pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki,
- "Czytanie ma moc - Tropiciele słów”,
- „EkoEksperymentarium” - projekt pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Brawo 1B !!! :)

23 czerwca 2022

Dzień Taty w klasie I b

Z okazji Dnia Taty w klasie I b powstały cudowne portrety wszystkich tatusiów naszych wspaniałych pierwszoklasistów :) Podobieństwo jest uderzające :)

31 stycznia 2022

Teatrzyk Kamishibai 1b

Podczas ostatnich zajęć rozwijających kreatywność klasa I b miała swój debiut - powstał nasz pierwszy „autorski spektakl" w teatrzyku „Kamishibai".

Długo się do niego przygotowywaliśmy... najpierw wysłuchaliśmy opowiadania naszej pani o dzielnym szewczyku Dratewce, następnie ustaliliśmy kolejność wydarzeń i podzieliśmy się pracą. Każdy z dwuosobowych zespołów miał za zadanie stworzyć jedną z kart opowiadania. W efekcie czego postała cała opowieść... były mrówki, kaczki i pszczoły, którym pomógł Dratewka. Była również zła czarownica oraz cudowny ślub Dratewki z księżniczką :)

Na koniec wszystkie zespoły na podstawie swoich ilustracji po kolei opowiadały bajkę... i tak powstał nasz pierwszy cudowny „spektakl" :)

Są to nasze początki... Integrujemy się, poznajemy samych siebie i siebie nawzajem. Pokonujemy bariery, rozwijamy się, a przy tym cudownie się bawimy.

25 stycznia 2022

Światowy Dzień Bałwana

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy jest bez wątpienia bałwan, który 18 stycznia ma swoje święto.

To właśnie tego dnia z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole "Światowy Dzień Bałwana". Niestety za oknem nie pojawił się długo wyczekiwany przez nas wszystkich biały puch, jednak to nie pokrzyżowało nam planów, aby hucznie świętować ten dzień :)

Wszyscy uczniowie klas 1-3 wykonali przepiękne i bardzo kreatywne prace poświęcone temu białemu bohaterowi.

Następnie w holu szkoły pojawiła się galeria z najpiękniejszymi pracami, a uczniowie mogli oddać głosy na swoich faworytów. Dzięki temu wyłoniliśmy zwycięzców.

I miejsce - Mikołaj P. klasa I b

II miejsce - Wojciech R. klasa III a

III miejsce - Filip W. klasa II a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

I mimo, że nie został ulepiony ze śniegu, a stworzony w inny - bardzo kreatywny sposób, to wywołał mnóstwo uśmiechu na twarzach wszystkich dzieci :)

 

Opiekunowie

Małego Samorządu Uczniowskiego

7 grudnia 2021

Mikołaj w klasie 1 b

W klasie I b przygotowania na przyjęcie Mikołaja trwały już od kilku dni... ubraliśmy choinkę, przygotowaliśmy mleczko i ciasteczko... nie zabrakło również cudownych laurek dla tego długo wyczekiwanego gościa :)
W końcu nadszedł ten dzień! Były prezenty oraz pozdrowienia z dalekiej Laponii :)
https://www.synthesia.io/santa-share?videoId=2d28a7c6-f4c2-47ea-a3c2-c8b8fc6c67ec
Radości było co niemiara :)
PS. Tajemniczym pomocnikom Mikołaja - BARDZO, BARDZO dziękujemy!!!

6 grudnia 2021

Kreatywna I b :) U naszych pierwszaków naprawdę duuuuuużo się dzieje :)

Był "Dzień Pluszowego Misia" i z tej okazji w klasie I b powstały wspaniałe wełniane misie. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem i starannością wyklejały swoje prace wełnianymi skrawkami. Powstałe dzieła to odzwierciedlenie dziecięcej wyobraźni, kreatywności oraz chęci tworzenia.

Były również "Zwierzaki-Cudaki". Warzywa, które na większości z nas nie robią wielkiego wrażenia, dzięki klasie I b zmieniły się w wielobarwne postacie stworków, zwierzaków, cudaków i ludzików. Ich uśmiechnięte buzie, bystre oczka i bujne fryzury zachwycały i urzekały pięknem oraz pomysłowością naszych małych artystów :)

24 listopada 2021

Sowy dla Ciszaków

Klasa I b w tym tygodniu wykonała piękne sowy, które posłużyły nam jako "domki" dla naszych ulubieńców, czyli Ciszaków. 
Bardzo zaprzyjaźniliśmy się z naszymi włochatymi "przyjaciółmi" z Grzecznolandii, które dzielnie towarzyszą nam każdego dnia podczas nauki i zabawy :)
Na specjalną prośbę Ciszaków tą noc spędziły w swoich "domkach-sowach", a nie jak zwykle w dźwiękoszczelnym słoiku :)

15 listopada 2021

Czytanie ma moc

Klasa I b rozpoczęła swoją przygodę z projektem „Czytanie ma moc". Pierwsza z książek to „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur", w której główni bohaterowie za sprawą niezwykłej mapy wyruszają w podróż po całej Polsce w poszukiwaniu niespotykanych skarbów. Jest ich bardzo dużo, dlatego chłopakom przyda się pomoc... Klasa I b oczywiście bardzo chętnie wsparła w tej podróży głównych bohaterów :)

Podczas zajęć odwiedziliśmy wiele cudownych miejsc - m.in. Przemyśl, Kraków, powiat opoczyński czy Kaszuby. Dowiedzieliśmy się co to takiego haft kujawski, jak się robi pisanki pokryte woskiem oraz co to takiego język kaszubski. Poznaliśmy nazwy trzech polskich stolic oraz zapoznaliśmy się z legendą o lajkoniku.

Na koniec opracowaliśmy własną mapę i doszliśmy do wniosku, że Polska jest piękna oraz różnorodna i chętnie poznamy ją wraz z Bolkiem i Lolkiem!

CZYTANIE MA MOC !

21 lpaździernika 2021

Teatrzyk KAMISHIBAI klasa I b

Podczas ostatnich zajęć rozwijających kreatywność z teatrzykiem KAMISHIBAI klasa I b z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchała kolejną bajkę.

Była to historia opisująca najistotniejsze problemy współczesnego świata w sposób przystępny i równocześnie poruszający dla młodych odbiorców. W bajce tej wszystkie trudne kwestie widziane są oczami dziecka. Dziecko przeciwstawia im jednak piękno przyrody, miłość, możliwość zmiany i szukania rozwiązań dla istniejących problemów. Książka pokazuje w sugestywny sposób problemy świata lecz równocześnie daje nadzieję, że dzięki świadomości oraz zaangażowaniu jesteśmy w stanie zmieniać świat na lepsze.

Teatrzyk KAMISHIBAI klasa I b część 2

Po długiej i burzliwej dyskusji na temat zmieniania świata na lepsze (dzieciaki bardzo zaskakują dojrzałością w takich momentach) powstały cudowne, wielkoformatowe prace plastyczne pt. "Mój idealny świat", które we wspaniały sposób zostały zaprezentowane przez dzieciaki na naszej "małej scenie kamishibai". Warto wspomnieć, że w idealnym świecie uczniów klasy I b znalazła się przede wszystkim szczęśliwa i kochająca się rodzina, którą wszyscy stawiają ZDECYDOWANIE na pierwszym miejscu, świat wolny od chorób, wojen oraz zanieczyszczeń środowiska. Nie zabrakło również ociupinki magii... były samoloty, które zrzucają pizzę i lody, rzeki płynące gorącą czekoladą, padający z nieba słodki deszcz, jadalna tęcza czy wróżki - czarodziejki :)

19 października 2021

Ciszaki 1b

Do klasy I b na zaproszenie Pani Wychowawczyni z krainy Grzecznolandii przybyły tajemnicze włochate zwierzaki - Ciszaki.

Te tajemnicze zwierzaczki nie lubią hałasu i niegrzecznego zachowania. Ich domem jest dźwiękoszczelny słoiczek, z którego wychodzą codziennie rano, aby towarzyszyć uczniom I b w ich codziennej nauce, siedząc cichutko na ich ławkach :) ... Ale jest jeden warunek!!! Ciszaki bardzo boją się hałasu, więc kiedy ktoś zaczyna zachowywać się zbyt głośno lub niegrzecznie jego włochaty zwierzaczek niepostrzeżenie ucieka do dźwiękoszczelnego słoiczka, aby tam ukryć się przed hałasem.

 

Te dzieciaki, z którymi Ciszak pozostanie do końca zajęć w danym dniu otrzymują od niego specjalne serduszko w podziękowaniu za miły dzień. Uczniowie, którzy zbiorą od swoich nowych włochatych przyjaciół najwięcej podziękowań zostaną na koniec I półrocza nagrodzeni :)

Cała I b przywitała swoich nowych przyjaciół z OLBRZYMIĄ radością! Każdy codziennie bardzo się stara, aby jego Ciszak nie uciekł do dźwiękoszczelnego słoiczka :)

Zatem... Ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, bo Ciszaki znikną... :)

11 października 2021

Miło nam poinformować, że klasa I b wraz ze swoją wychowawczynią przystąpiła do projektu edukacyjnego „Czytanie ma moc - Tropiciele słów".
czytanie ma moc

Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie dostarczą dzieciom radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania.

W ramach projektu klasa I b będzie czytać wspólnie ze swoją panią takie pozycje książkowe jak:

„Bolek i Lolek" - Doroty Majkowskiej-Szajer,

„Mikołajek. Psze pani, on ściąga" - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé,

„Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii - Kimberlie Hamilton,

„Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach" - Michała Rusinka.

Ponadto uczniowie będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju kreatywnych zabawach związanych z tematyką danej książki, które mają na celu zaciekawić dzieciaki jej tematyką.

Zatem zaczynamy - CZYTANIE MA MOC :) 

 

do góry