Klasa 1a integracyjna

Innowacja pedagogiczna w klasie 1 a

Klasa 1 a rozpoczęła zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej ,,Poznajemy litery i cyfry” a przy tym świetnie się bawimy .
O - jak OSA to początek pracy metodą dobrego startu Marty Bogdanowicz.
Metoda Dobrego Startu (MDS) należy do metod terapii psychomotorycznej. Została opracowana przez psychologa Martę Bogdanowicz. Główny cel MDS to usprawnienie i zintegrowanie działania psychiki i motoryki. Rehabilitacja psychomotoryczna znajduje zastosowanie w przypadku zaburzeń emocjonalnych i mikrozaburzeń motorycznych, które wpływają na trudności w nauce oraz kłopoty z adaptacją dziecka do środowiska szkolnego i rodzinnego. Metoda Dobrego Startu polega przede wszystkim na usprawnianiu funkcji wzrokowych, słuchowych i dotykowo-kinestetyczno-ruchowych oraz na ich wzajemnej integracji.

29 września 2022

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie 1a

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, urodzonej 29 września 1888 roku, autorki książek dla dzieci i młodzieży (np. „W Wojtusiowej izbie", „Legendy", „Maciuś Skowronek", „Kto mi dał skrzydła", „Szewczyk Dratewka"), założycielki „Płomyka” i redaktorki „Płomyczka”. W naszej klasie z tej okazji odbyło się wspólne, głośne czytanie. Jest to doskonała okazja, by zachęcić dzieci do czytania, uwrażliwiać ich na piękno słowa, wzbogacać słownictwo, pobudzać wyobraźnię.