Klasa integracyjna II a

8 marca 2021

Czytam, bo chcę i lubię 2a

Projekt edukacyjny „Czytam, bo chcę i lubię!”
Dziś, gdy świat zdominowany jest przez media elektroniczne, które dostarczają informację w szybki sposób, gotowy i mało wymagający aktywności umysłowej , książka często przegrywa z filmami i grami komputerowymi. Nasz program edukacyjny ,, Czytam, bo chcę i lubię” jest przede wszystkim zachętą, inspiracją, by dzieci chętniej i częściej sięgały po książki. Daje możliwość samodzielnego i świadomego korzystania z książki jako ważnego źródła informacji. Uczniowie klasy integracyjnej 2 a serdecznie zapraszają i zachęcają do częstego czytania. Warto czytać!

22 lutego 2021

Projekt edukacyjny dla klasy integracyjnej II a
Jak dbać o środowisko? Dbamy o ptaki w naszym otoczeniu.

Po obserwacji zachowań w karmniku ptasich harców i radości wykonaliśmy sylwetki ptasich osobowości. No i mamy ,,Ptaki Cudaki”. Podczas zajęć rozwijających uczniowie oddziału integracyjnego pracowali w grupach doskonaląc zdobyte umiejętności, wymieniali się swoimi pomysłami i wiadomościami, wspierając się wzajemnie, a przy tym świetnie się bawiąc. Wychowanie integracyjne jest nie tylko celem, aby niepełnosprawni mogli żyć wśród pełnosprawnych. Jest ono także metodą tworzenia harmonii, spontaniczności. Integracja daje szansę różnym dzieciom, pozwala im nawiązać kontakty, wzajemnie się dostosować i stworzyć jedną grupę.

16 lutego 2021

Zbieramy, pomagamy, a przy tym świetnie się bawimy - warto pomagać.

12 lutego 2021

My się zimy nie boimy. Relacja do pobrania na dole strony.

11 lutego 2021

,,Powiedział Bartek , że dziś tłusty czwartek”

Smacznego Wszystkim życzy klasa 2 a

10 lutego 2021

09 lutego w naszej klasie odbyła się lekcja udzielania pierwszej pomocy. Lekcję przeprowadziła pani Małgorzata Wikarek w ramach projektu „ Ratujemy i uczymy ratować” dzięki współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Uczniowie uczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, ułożenia w pozycji bocznej bezpiecznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wzywania pomocy, poznali numery telefonów alarmowych.

9 lutego 2021

Walentyki w klasie II a

21 stycznia 2021

"Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków”.
Uczniowie klasy 2a integracyjnej wykonali z okazji ich święta laurki.

Dzień Babci i Dziadka 2a

,,Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków”. W Szkole Podstawowej nr3 im J. Korczaka w Czeladzi uczniowie klasy 2 a integracyjnej wykonali z okazji ich święta laurki.

Celem zajęć było:

Doskonalenie zdobytych umiejętności - opowiadanie o swoich dziadkach.

Wykonanie laurki dla babci i dziadka.

Celem zajęć było:
Doskonalenie zdobytych umiejętności - opowiadanie o swoich dziadkach.
Wykonanie laurki dla babci i dziadka.

Cele szczegółowe:
- rozwijanie spostrzegawczości i umiejętności koncentracji uwagi,
- rozwijanie umiejętności odpowiedzi na pytania,
- rozwijanie umiejętności wypowiadania się na dany temat,
- doskonalenie umiejętności motorycznych,
- kształtowanie szacunku dla osób starszych,
- kształtowanie wrażliwości plastycznej,
- wyrabianie poczucia estetyki.

Cele operacyjne:
Uczeń:
- zna datę Dnia Babci i Dziadka,
- wie, czym interesują się jego dziadkowie,
- wypowiada się na temat babci i dziadka,
- wykonuje polecenia nauczyciela,
- potrafi właściwie dokończyć zdania,
- potrafi zachować się odpowiednio wobec osób starszych,
- potrafi samodzielnie estetycznie wykonać laurkę dla babci i dziadka.

Małgorzata Wikarek
Joanna Skonieczna