Klasa 3a integracyjna

12 grudnia 2021

Zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego w klasie 3a

Uczniowie klasy 3a integracyjnej uczestniczyli w zajęciach Metodą Ruchu Rozwijającego, nazywanej też od nazwiska jej twórczyni Metodą Weroniki Sherborne. Dzieci wykonywały ćwiczenia ruchowe, które rozwijają świadomość własnego ciała, świadomość przestrzeni, umiejętność wchodzenia w relację oraz komunikację. Uczestnicy zajęć z radością i zaangażowaniem robili: marchewki, mosty/domki, falę, wycieczkę, rybki, plażowanie, paczkę, spychacz, masażyk „rzeczkę”, iskierki.... Nauczyli się też tańczyć Boogie-woogie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Joanna Skonieczna i Ewa Ćwikiel

6 grudnia 2021

Mikołaj w klasie 3a

W tym roku zawitał do nas Mikołaj. Nie wirtualnie, lecz osobiście z pięknymi prezentami. Nasza klasa bardzo celebruje przygotowania do tegorocznych świąt. Razem w przyjaźni i zgodzie ubieraliśmy klasową choinkę, aby uroczyście przywitać niezapowiedzianego gościa, którego bardzo wyczekiwaliśmy. Dziękujemy Ci Mikołaju za piękne spotkanie. Warto być grzecznym. Pozdrawiamy uczniowie klasy 3a.

3 grudnia 2021

Jak mogę pomóc niepełnosprawnemu koledze

3 grudnia to wyjątkowa data. W ten dzień właśnie obchodzimy ustanowiony w 1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.
Jesteśmy różni - lecz wiele nas łączy, dlatego tak ważna jest integracja, solidarność, przynależność, akceptacja.
Bardzo często nie mamy wpływu na stan zdrowia i sprawność - mamy jednak wpływ na to, jak nasza rzeczywistość i przestrzeń jest dostosowana do potrzeb wszystkich osób w naszej szkole.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami uczniowie klasy 3a wykonali prace plastyczne - Jak mogę pomóc niepełnosprawnemu koledze. Celem takiego rodzaju zajęć jest przybliżenie uczniom problemów osób z niepełnosprawnościami jednoczesne uświadomienie konieczności włączenia tej grupy w życie społeczne nie tylko w środowisku szkolnym. Zajęcia stanowią także doskonałą okazję do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji osób z niepełnosprawnościami.

Niezwykle ważną tematyką są bariery architektoniczne, ale również i tych w naszej świadomości, a przede wszystkim ich znoszenie.

4 listopada 2021

Zajęcia innowacyjne MRR 3a

Od września klasa integracyjna 3a uczestniczy w zajęciach innowacyjnych ,,Metodą Ruchu Rozwijającego (MRR)” Weroniki Sherborne. Uczniowie na zajęciach pracowali w parach i samodzielnie, według instrukcji słownej oraz do słyszanego dźwięku w odpowiednim tempie. Zajęcia miały charakter zabawy, zintegrowania oddziału klasowego, zdobycie zaufania wobec swojego partnera, włączenia do zdrowej rywalizacji. Najlepszą zabawą okazała się zabawa pt: ,, Bączek”, a ścieżka z przeszkodami ujawniła w niektórych uczniach ułożenie ciała w niezwykły sposób zabawa była udana. Pozdrawiamy uczniowie i wychowawcy klasy 3 a

26 października 2021

Dzień Psa w 3a

W roku 2021 Dzień Kundelka przypadł na 25 października. Polska tak jak wiele innych Państw, świętuje Dzień Psa, niemniej u nas swojego nieformalnego święta doczekały się również wszystkie nierasowe czworonogi. Data nie jest przypadkowa - 25 października to wszak Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. W ramach obchodów Dnia Kundelka uczniowie klasy 3 a wzięli udział w konkursie organizowanym przez Mały Samorząd Szkolny. Nasi zwycięscy to Maja, Małgosia i Janek. Gratulujemy.

 19 października 2021

wrzesień w 3a

Pracowity wrzesień już za nami. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy razem w szkole. Bardzo wesoło rozpoczęliśmy rok szkolny, włączyliśmy się do akcji ,, Kasztanobranie”, w ramach akcji Narodowe Czytanie 2021 jeden z naszych rodziców w przebraniu pani Dulskiej przeczytał nam fragment lektury ,,O psie, który jeździł koleją”, zainspirowani podróżami po wysłuchaniu lektury i spotkaniu z prawdziwym podróżnikiem - żeglarzem z wielką radością wyruszymy na wycieczkę, która już niedługo. Uroczyście obchodziliśmy dzień chłopaka i odwiedziliśmy Miejska Bibliotekę Publiczną w Czeladzi. Wzięliśmy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Dużo się działo, lecz nam ciągle mało. Czekajcie na naszą październikową relację. Pozdrawiamy klasa 3 a

18 października 2021

matematyka w kuchni 3a

Czy matematyka może przydać się w kuchni? Klasa 3a rozwiązuje problem.

Jakie jest właściwe połączenie składników na podstawie ilości wskazanej w przepisie?

Nasi uczniowie wcielili się w rolę małych badaczy. Najpierw - bez żadnych sugestii - spróbowali wykonać własną wersję masy solnej i dokonali jej analizy wzrokowej i dotykowej. By ocena była adekwatna, porównywali swoją masę z jej wzorcową wersją. Poznali sekret udanej masy (przepis) i samodzielnie przeprowadzali drugą próbę, poznając przy okazji pojęcie ułamków (½, ¼, ¾). Następnie przeprowadzili analizę dlaczego odpowiednie proporcje składników są ważne przy uzyskaniu oczekiwanego rezultatu.

15 października 2021

15 października 2021

Zakładki do książki 3a

Projekt edukacyjny ,,Lekturki spod chmurki”.

Realizacja kolejnego zadania z pierwszego modułu ,,Podróże małe i duże”.

Uczniowie klasy 3a wykonali kolejne zadanie - zakładki do książki rozwijając przy tym sprawność manualną, inwencję twórczą.

Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom konieczności szanowania książek oraz w jaki sposób korzystać z książki, poszukując rozwiązania problemu oznaczania strony w książce.

 14 października 2021

Klasa III a bierze udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM- wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III

Spotkanie z podróżnikiem 3a

Z wielkim przytupem rozpoczęliśmy projekt edukacyjny ,,Lekturki spod chmurki”. Zaprosiliśmy podróżnika i kapitana katamaranu. Pan Jerzy ciekawie opowiadał o swoich podróżach, pięknych miejscach które zwiedził, potrawach które kosztował, przygodach i emocjach które mu towarzyszyły w czasie rejsów. Przywiózł ze sobą różne eksponaty, filmy i zdjęcia. Przez niewielką chwilkę uczniowie przenieśli się w świat podróży morskich i byli prawdziwą załogą statku przywołującą gwizdkiem swojego kapitana. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Jerzemu za wspólnie spędzony czas do zobaczenia wkrótce.

11 października 2021

Klasa integracyjna IIIa w roku szkolnym 2021/22 bierze udział w Projekcie Edukacyjnym  Uniwersytetu Dzieci w Klasie.

Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?

dyplom matematyka

Jej najważniejszym celem jest rozbudzanie ciekawości u dzieci, która potęguje chęć poznawania świata nauki i odkrywania własnych pasji. Metoda uczy pracować projektowo. Pokażemy jak w codziennym życiu wykorzystać wiadomości zdobyte w szkole!

11 października 2021

Klasa IIIa bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki" edycja III, wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I - III

Tegoroczna edycja pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY świetnie wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

czytam z klasą plakat

30 września 2021

Dzień chłopaka w IIIa

Z okazji tego dnia niezwykłego,

Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,

Humoru radosnego

I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

Rok szkolny 2020/2021

8 marca 2021

 

Czytam, bo chcę i lubię 2a

Projekt edukacyjny „Czytam, bo chcę i lubię!”
Dziś, gdy świat zdominowany jest przez media elektroniczne, które dostarczają informację w szybki sposób, gotowy i mało wymagający aktywności umysłowej , książka często przegrywa z filmami i grami komputerowymi. Nasz program edukacyjny ,, Czytam, bo chcę i lubię” jest przede wszystkim zachętą, inspiracją, by dzieci chętniej i częściej sięgały po książki. Daje możliwość samodzielnego i świadomego korzystania z książki jako ważnego źródła informacji. Uczniowie klasy integracyjnej 2 a serdecznie zapraszają i zachęcają do częstego czytania. Warto czytać!

22 lutego 2021

Projekt edukacyjny dla klasy integracyjnej II a
Jak dbać o środowisko? Dbamy o ptaki w naszym otoczeniu.

Po obserwacji zachowań w karmniku ptasich harców i radości wykonaliśmy sylwetki ptasich osobowości. No i mamy ,,Ptaki Cudaki”. Podczas zajęć rozwijających uczniowie oddziału integracyjnego pracowali w grupach doskonaląc zdobyte umiejętności, wymieniali się swoimi pomysłami i wiadomościami, wspierając się wzajemnie, a przy tym świetnie się bawiąc. Wychowanie integracyjne jest nie tylko celem, aby niepełnosprawni mogli żyć wśród pełnosprawnych. Jest ono także metodą tworzenia harmonii, spontaniczności. Integracja daje szansę różnym dzieciom, pozwala im nawiązać kontakty, wzajemnie się dostosować i stworzyć jedną grupę.

 

16 lutego 2021

Zbieramy, pomagamy, a przy tym świetnie się bawimy - warto pomagać.

12 lutego 2021

My się zimy nie boimy. Relacja do pobrania na dole strony.

11 lutego 2021

,,Powiedział Bartek , że dziś tłusty czwartek”

Smacznego Wszystkim życzy klasa 2 a

10 lutego 2021

09 lutego w naszej klasie odbyła się lekcja udzielania pierwszej pomocy. Lekcję przeprowadziła pani Małgorzata Wikarek w ramach projektu „ Ratujemy i uczymy ratować” dzięki współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Uczniowie uczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, ułożenia w pozycji bocznej bezpiecznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wzywania pomocy, poznali numery telefonów alarmowych.

9 lutego 2021

Walentyki w klasie II a

21 stycznia 2021

"Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków”. 
Uczniowie klasy 2a integracyjnej wykonali z okazji ich święta laurki.

Dzień Babci i Dziadka 2a

,,Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków”. W Szkole Podstawowej nr3 im J. Korczaka w Czeladzi uczniowie klasy 2 a integracyjnej wykonali z okazji ich święta laurki.

Celem zajęć było:

Doskonalenie zdobytych umiejętności - opowiadanie o swoich dziadkach.

Wykonanie laurki dla babci i dziadka.

Celem zajęć było:
Doskonalenie zdobytych umiejętności - opowiadanie o swoich dziadkach.
Wykonanie laurki dla babci i dziadka.

Cele szczegółowe:
- rozwijanie spostrzegawczości i umiejętności koncentracji uwagi,
- rozwijanie umiejętności odpowiedzi na pytania,
- rozwijanie umiejętności wypowiadania się na dany temat,
- doskonalenie umiejętności motorycznych,
- kształtowanie szacunku dla osób starszych,
- kształtowanie wrażliwości plastycznej,
- wyrabianie poczucia estetyki.

Cele operacyjne:
Uczeń:
- zna datę Dnia Babci i Dziadka,
- wie, czym interesują się jego dziadkowie,
- wypowiada się na temat babci i dziadka,
- wykonuje polecenia nauczyciela,
- potrafi właściwie dokończyć zdania,
- potrafi zachować się odpowiednio wobec osób starszych,
- potrafi samodzielnie estetycznie wykonać laurkę dla babci i dziadka.

Małgorzata Wikarek
Joanna Skonieczna

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
pdf 2021-02-12 My się zimy nie boimy.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 90
My się zimy nie boimy.pdf 3.35MB zobacz
do góry