Strona główna/Projekty 2023/2024/Projekty 2022/2023/Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?

Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?

„Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” Uniwersytet Dzieci w Klasie - projekt pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki

Lider projektu - Bożena Książek

Podczas realizacji projektu, który dotyczy edukacji matematycznej uczniowie klasy 2 b będą ćwiczyć odczytywanie godzin, poznają jednostki miar i wag oraz nauczą się prowadzić obliczenia pieniężne. Uczestnicząc w projekcie, rozwiną również umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia. Ponadto będą trenować pracę indywidualną i w zespole, rozwiną swoją kreatywność, otwartość oraz innowacyjność. Zajęcia oparte będą na metodzie pytań i doświadczeń jakże atrakcyjnej dla dzieciaków.