Strona główna/Projekty 2023/2024/Projekty 2022/2023/Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?"

Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?"

„Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?" Uniwersytet Dzieci w Klasie - projekt pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki

Lider projektu - Bożena Książek

Podczas realizacji projektu, uczniowie klasy 2 b zdobędą wiedzę na temat ważnych symboli narodowych i zaplanują obchody Święta Niepodległości.
Poznają kroki polskiego tańca narodowego, wykonają drzewa genealogiczne oraz porozmawiają o ochronie zabytków. Pracując z mapą, poznają dialekty i gwary występujące w różnych regionach Polski oraz mniejszości narodowe zamieszkujące w naszym kraju. Przygotują projekt wymarzonej przestrzeni i zrozumieją, że mogą uczestniczyć w życiu społecznym i wyrażać swoją opinię w istotnych dla nich sprawach.

Młodzi obywatele - ogólnopolski projekt edukacyjny w klasie 2 a

W czwartek 10 listopada przy okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 2 a mieli okazję zapoznać się z historią naszej Ojczyzny. Walka o niepodległość to trudny czas dla naszego kraju. Dzięki realizowanemu w klasie 2 a Ogólnopolskiemu Projektowi Edukacyjnemu - Uniwersytet Dzieci w Klasie - Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy? - uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych z Niepodległością. Doskonale już wiedzą, że są ważnymi członkami społeczeństwa polskiego, że prawdziwy Obywatel oddaje hołd tym, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość. Na zakończenie zajęć sprawdziliśmy naszą wiedzę zdobytą na zajęciach i okazało się, że drugoklasiści potrafią już zapamiętać wiele istotnych wydarzeń z historii naszego kraju.