Strona główna/Projekty 2023/2024/Dzieci Uczą Rodziców.

Dzieci Uczą Rodziców.

Imię i nazwisko lidera projektu:  Aleksandra Paluszkiewicz
Imiona i nazwiska pozostałych osób prowadzących projekt: Justyna Szczepek, Anna Tasarz, Aleksandra Paluszkiewicz
Uczestnicy projektu: Klasa Ia i Ib
Czas trwania projektu: Od stycznia 2024r. do czerwca 2024r. (6h lekcyjnych)

Jest to projekt która łączy w sobie walory edukacyjne z kreatywnymi formami przekazywania wiedzy.Jest to projekt która łączy w sobie walory edukacyjne z kreatywnymi formami przekazywania wiedzy.Zakres tematyczny proponowanych lekcji jest niezwykle szeroki: od bezpieczeństwa (w różnych wymiarach) i ekologii, przez historię i kulturę, aż po kosmos i naukę o prehistorycznych zwierzętach, które wiele milionówlat temu dominowały na Ziemi. Każde zajęcia składają się z dwóch części: w pierwszej przedstawiamy wychowankom otrzymane materiały w postaci ciekawej prezentacji i własną wiedzę wprowadzając dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej części dzieci będą miały do wykonania zadanie. Następnie dzieci zabierają je do domu i pokazują rodzicom, a tym samym zachęcą ich do rozmowy na tematy poruszone podczas zajęć w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców”.Celem  jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci  do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.