WIOSNA W DZIAŁANIU

Lider projektu: Justyna Szczepek

Projekt w naszej placówce prowadzi: Aleksandra Paluszkiewicz, Justyna Szczepek, Anna Tasarz, Bożena Książek
Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas 1-3
W naszej placówce biorą udział klasy: 1a, 1b, 3b
Czas trwania: 1 marca -7 czerwca 2024 r

Opis projektu:
celem projektu jest:
dostrzeżenie przez dzieci piękna i wartości przyrody
wspieranie aktywności i dzieci na świeżym powietrzu
wykorzystanie zasobów przyrody do eksperymentowania i tworzenia
zwrócenie uwagi na dobór odpowiednio jakościowych produktów w codziennej diecie.
sposób realizacji: zrealizowanie minimum 3 zadań dodatkowych oraz jednego obowiązkowego spośród:
1. Zredagujcie autorską wiosenną wyliczankę - jest to zadanie obowiązkowe dla każdej grupy biorącej udział w projekcie.
2. Stwórzcie album fotograficzny przedstawiający pierwsze oznaki wiosny w Waszej okolicy.
3. Stwórzcie mapę wiosennej wycieczki po Waszej okolicy.
4. Wykonajcie kartę do „Klasowej Książki Kucharskiej” - zaproponujcie zdrowe potrawy z użyciem nowalijek.
5. Zorganizujcie „wiosenną ucztę” w swojej klasie. Możecie na nią zaprosić gości spoza szkoły lub kolegów z innych klas.
6. Wykonajcie wiosenną kompozycję do swojej sali. Wykorzystajcie do tego materiały przyrodnicze np. kamyki, patyki, gałązki, mech, bazie itp.
7. Zaproponujcie improwizację ruchową do dowolnej piosenki o tematyce wiosennej.
8. Stwórzcie wiosenno-matematyczną kartę pracy.
9. Zaprojektujcie, zbudujcie i pokonajcie tor przeszkód w terenie.
10. Skomponujcie wiosenne mandale z użyciem materiałów przyrodniczych.