20 maja 2024

13 maja 2024

Stacja Galaxy - Smartfon marzeń

Na dzisiejszych zajęciach poruszaliśmy tematykę aplikacji. Rozmawialiśmy o tym jakie aplikacje są dla nas ważne, jakich najczęściej używamy i jak utrzymywać porządek wśród tylu fajnych apek. Podzieliliśmy sobie je na kilka kategorii i zgadywaliśmy z piktogramów aplikacje przypisując je  tam gdzie trzeba. Na końcu projektowaliśmy swoje smartfony i ikony aplikacji.

06 maja2024

Stacja Galaxy - Podróż do świata internetu

Na pierwszych zajęciach z projektu Stacja Galaxy SAMSUNG "Podróż do świata internetu" rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach i aktywnościach poza szkolnych nie tylko związanych z internetem. Poznaliśmy bohaterów naszej przygody Webera i Netkę. Przypominalismy sobie o bezpiecznych zasadach w internecie. Rozmawialiśmy o aktywnościach, które robimy w internecie. Bo przecież dziś plac zabaw dzieci jest też w internecie. Rozmawialiśmy o rzeczach, które chcielibyśmy zabrać w podróż.

koordynator projektu: Dorota Adam

inne osoby realizujące projekt: nauczyciele klas III i wspomagający

czas trwania projektu: kwiecień - czerwiec 2024

Dzieci żyją z technologią praktycznie od urodzenia. Czy jesteśmy na to przygotowani?

Jak korzystać z sieci? Co zrobić, by być bezpiecznym? Jak zachęcić do edukacji?
To pytania, które będziemy rozwiązaywać podczas trwania projektu

Więcej informacji na stronie stacjagalaxy