Strona główna/Projekty 2023/2024/Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży? 3b

Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży? 3b

„Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?" Uniwersytet Dzieci w Klasie - projekt pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki
Imię i nazwisko lidera projektu: Bożena Książek
Uczestnicy projektu: klasa III b
Czas trwania projektu: cały rok szkolny

01 marca 2024

Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży

W klasie III b podczas realizacji projektu Uniwersytetu Dzieci "Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży", którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych - dużo się dzieje... Zastanawialiśmy się już ile matematyki jest w tańcu, jak zaprojektować strój z figur geometrycznych, a podczas realizacji piątkowych zajęć dowiedzieliśmy się, że znajomość pewnych zasad matematyki niezbędna jest również w tworzeniu obrazów. Jedną z tajemniczych zasad wykorzystywanych w malarstwie okazała się anamorfoza. Podczas zajęć rozmawialiśmy również o perspektywie, obejrzeliśmy film z udziałem naukowca, a na koniec mieliśmy możliwość stworzyć własne "magiczne" obrazy anamorficzne. Wspólnie przyznaliśmy, że bez matematyki nasze życie nie byłoby możliwe, a więc... Matematyko, jesteś nam bardzo potrzebna :)